Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Melyik alkalmas arra hogy a...

Melyik alkalmas arra hogy a lehető leghamarabb lehessen fegyverem otthonvédelemre "csalással"? Vadászat? Biztonsági őr? Sportlövő?

Figyelt kérdés

Mivel nem adnak ki lőfegyvertartási engedélyt civileknek és borzasztó nálunk a közbiztonság, úgy döntöttem ehhez kell folyamodjak. A csalást úgy értettem, hogy valójában nem gyakorolnám (vagy csak minimálisan, amennyire a látszathoz kell a hatóságok előtt), azt amire adják, hanem csak otthonvédelemre kellene.


A három felsorolt közül melyik képzéssel lehet minél hamarabb, minél kisebb anyagi ráfordítással éles lőfegyvert szerezni?


A vadász elvileg sokba kerül és csak golyós és sörétes puskája lehet utána, vagy elöltöltős pisztolya.

A sportlövőről nem sokat tudok, de ott talán már kevesebb vizsga és szabályozás kell.

Egy ismerősöm pedig volt egy többhetes biztonsági őr tanfolyamon (talán 6 hét?), aminek a végén csak azért nem tett fegyvertartási vizsgát, mert nem volt rá szüksége a munkához. Ez lenne a legegyszerűbb.


A fegyvert itthonra vennénk, hogy mindig elérhető legyen, ha a betörő a birtokra (kertbe vagy a házba) lép. Tárolásnak annyit gondoltam, hogy ott lenne a fegyver a helyén és mellette a teli tár, amit már csak be kell tölteni (3 másodperc).


2013. ápr. 24. 15:13
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
60%
Egyik sem.
2013. ápr. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
83%
B.őr nem tarthat otthon éleset.
2013. ápr. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Köszi! Akkor sportlövő, vagy vadász?


Ha puskát kellene venni, még abba is belemennék, nem kötelező a pisztoly.

2013. ápr. 24. 15:31
 4/31 anonim ***** válasza:
75%

talán a vadászat de nem hinném, hogy jó ötlet lenn!

ha valóban önvédelemre kell akkor sokkal olcsóbban engedély nélkül vehetsz inkább gumilövedékest vannak akik fikázzák de nézd meg azt a videót:

http://www.youtube.com/watch?v=1Kz74v5Mj78

mindenképpen 18mm-eset ajánlanám!

80-120 joule erejük van a 4 db-os forgótárban a pisztolyoknak könnyedén eltöri a kulcs csontot!

és az ára is jó 40000-50000 kaphatsz jókat

keserű onesta 18mm ezt nagyon ajánlom

2013. ápr. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
60%
Vadász tarthat otthon puskát, de ha azzal emberre lősz nagyon megbaxnak...
2013. ápr. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Oké, gondolkozom a gumin is akkor.


Állítólag már megszüntették az arányos önvédelem elvét, tehát lelőhetem azt puskával is, aki lopni akar tőlem.

Mondjuk nem megölni, csak nem tudom lehet egy sörétes elvinné a karját vagy a lábát, ha a tolvajt ott sebesítem meg vele.

2013. ápr. 24. 15:55
 7/31 anonim ***** válasza:
69%
A sörét szóródik, szal vinné mindenét. Továbbá ha valaki este bemegy hozzád levered mert rádtámadt s ha nagyon megvered foghatod arra hogy nem tudtad felmérni a szitut, nem büntetnek. De a puskát lőszert külön elzárva kell tartani. Véletlenül sem lehetne töltve, s nem jól tudod. Ha rálősz megbaxnak nagyon!
2013. ápr. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
33%

éles lőfegyvert meg csak akkor vehetsz ha betudod bizonyítani, hogy olyan veszély fenyeget ami indokoltá teszi

se a biztonsági őr sem a sportlövő nem tartat éles lőfegyvert (csak engedélymentesen 22 sport fegyvert de azzal nem mennél sokra!

ha meg vadászpuskával vagy vadászpisztollyal rálősz még ha betörő is rá fogsz cseszni és a vadászat milliókba van!

ezért a gumilövedékes a legjobb megoldás! külön erre fejlesztették ki! nem fog maradandó kárt okozni ha rendeltetés szerűen használod!

7/4-es voltam

2013. ápr. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 kovpet ***** válasza:
80%

Kérdező: az a "fegyvertartási vizsga" fegyvervizsga lett volna. Nekem is van, semmire sem jogosít.


Éles fegyverre tartásit tényleg kaphatsz vadászként is meg sportlövőként is. Pár száz ezer forintos tétel (plusz a fegyver) és kb fél évnyi időre készülj. Plusz rendszeres ellenőrzésekre.


Ha meg akció van, akkor (a fegyverek elkobzása és az engedély bevonása mellett) több évi bíróságra járkálásra és a végén esetleg börtönre, ha nem elég jó az ügyvéded. Ha jó, akkor felfüggesztett vagy esetleg felmentés, de addigra milliókkal leszel szegényebb.


A gumis tényleg sokkal jobb ötlet.


"Állítólag már megszüntették az arányos önvédelem elvét, tehát lelőhetem azt puskával is, aki lopni akar tőlem."


Nem, ez nem így van. Még nem lépett hatályba, de ha hatályba lép, akkor sem ezt fogja jelenteni.


# 8: "se a biztonsági őr sem a sportlövő nem tartat éles lőfegyvert (csak engedélymentesen 22 sport fegyvert de azzal nem mennél sokra!"


De, a sportlövő tarthat éles fegyvert. A .22-es meg engedélyköteles.



Összességében: tényleg inkább Onestát vegyél és GYAKOROLJ VELE rendszeresen.

2013. ápr. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Közben találtam mindenféle gumilövedékes puskát és karabélyt, 4 és 10 lövetűt is, meg automata gázpisztolyt.


Érdekes. Csak hirtelen túl nagy a választék.

2013. ápr. 24. 17:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!