Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Melyik alkalmas arra hogy a...

Melyik alkalmas arra hogy a lehető leghamarabb lehessen fegyverem otthonvédelemre "csalással"? Vadászat? Biztonsági őr? Sportlövő?

Figyelt kérdés

Mivel nem adnak ki lőfegyvertartási engedélyt civileknek és borzasztó nálunk a közbiztonság, úgy döntöttem ehhez kell folyamodjak. A csalást úgy értettem, hogy valójában nem gyakorolnám (vagy csak minimálisan, amennyire a látszathoz kell a hatóságok előtt), azt amire adják, hanem csak otthonvédelemre kellene.


A három felsorolt közül melyik képzéssel lehet minél hamarabb, minél kisebb anyagi ráfordítással éles lőfegyvert szerezni?


A vadász elvileg sokba kerül és csak golyós és sörétes puskája lehet utána, vagy elöltöltős pisztolya.

A sportlövőről nem sokat tudok, de ott talán már kevesebb vizsga és szabályozás kell.

Egy ismerősöm pedig volt egy többhetes biztonsági őr tanfolyamon (talán 6 hét?), aminek a végén csak azért nem tett fegyvertartási vizsgát, mert nem volt rá szüksége a munkához. Ez lenne a legegyszerűbb.


A fegyvert itthonra vennénk, hogy mindig elérhető legyen, ha a betörő a birtokra (kertbe vagy a házba) lép. Tárolásnak annyit gondoltam, hogy ott lenne a fegyver a helyén és mellette a teli tár, amit már csak be kell tölteni (3 másodperc).


2013. ápr. 24. 15:13
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
Ha sportlövő vagy vehetsz félautomata AK-tól kezdve egész fasza pisztolyokat. Viszont ahhoz be kell lépned egy sportlövő klubba, meg sok bajjal jár. Én inkább a vadász verziót ajánlanám.
2013. máj. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!