Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Melyik alkalmas arra hogy a...

Melyik alkalmas arra hogy a lehető leghamarabb lehessen fegyverem otthonvédelemre "csalással"? Vadászat? Biztonsági őr? Sportlövő?

Figyelt kérdés

Mivel nem adnak ki lőfegyvertartási engedélyt civileknek és borzasztó nálunk a közbiztonság, úgy döntöttem ehhez kell folyamodjak. A csalást úgy értettem, hogy valójában nem gyakorolnám (vagy csak minimálisan, amennyire a látszathoz kell a hatóságok előtt), azt amire adják, hanem csak otthonvédelemre kellene.


A három felsorolt közül melyik képzéssel lehet minél hamarabb, minél kisebb anyagi ráfordítással éles lőfegyvert szerezni?


A vadász elvileg sokba kerül és csak golyós és sörétes puskája lehet utána, vagy elöltöltős pisztolya.

A sportlövőről nem sokat tudok, de ott talán már kevesebb vizsga és szabályozás kell.

Egy ismerősöm pedig volt egy többhetes biztonsági őr tanfolyamon (talán 6 hét?), aminek a végén csak azért nem tett fegyvertartási vizsgát, mert nem volt rá szüksége a munkához. Ez lenne a legegyszerűbb.


A fegyvert itthonra vennénk, hogy mindig elérhető legyen, ha a betörő a birtokra (kertbe vagy a házba) lép. Tárolásnak annyit gondoltam, hogy ott lenne a fegyver a helyén és mellette a teli tár, amit már csak be kell tölteni (3 másodperc).


2013. ápr. 24. 15:13
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
0%
Vadászathoz rengeteg pénz kell. Egy társaság tagja kell hogy legyél ahova be kell fizetni 1 vagy 2 millió forintot (amit visszakapsz ha kilépsz) és havonta x ezer összeget.
2013. ápr. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 kovpet ***** válasza:

"Csak hirtelen túl nagy a választék."


Azt is nézd, hogy mit lehet kapni. Akkor egyből megoldódik ez a problémád :)

2013. ápr. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 doboszoli ***** válasza:
100%

A tuningolt légpuska a legrosszabb választás. Illegális, megállító ereje kb. nulla. Felejtős.

Onesta most is kapható újan, nem egészen 40 ezerbe fáj, legális, 4 lövetű, nekiveri az ellent a falnak.

Ezt javaslom.

2013. ápr. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
11-es, nem kapod vissza a tagdíjat ha kilépsz.
2013. ápr. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
Érdekes. Nem akarod megölni a betolakodót, de éles lőfegyver kellene. Ahogy az előttem szólók írták, gumilövedékes fegyver vagy egy baseball ütő.
2013. ápr. 28. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Nem áll szándékomban. Ha ott van pár méterre előttem egy sötét alak, akkor felemelem az éles pisztolyt és tüzelek. Az, hogy a lábát, karját, vagy mondjuk a vállát találom el, ugyanúgy benne van, minthogy a fejét, a nyakát, vagy a felsőtestét. Nem megölni akarom, de ha meghal a betörése miatt, hát egye fene én nem sajnálnám és együtt tudnék élni a tudattal, hogy megöltem valakit, aki akár engem (vagy a családomat) is megölhetett volna.
2013. ápr. 28. 07:20
 17/31 anonim ***** válasza:

na figyelj ha ott van tőled pár méterre akkor eléggé nehéz elvéteni azt a lövést mondjuk a fejére ha a lábára céloztál

fegyvert nem fognak csak úgy adni! az engedély megszerzésénél lesz lő kiképzés és nem hinném, hogy egy olyan valakit átengednek aki pár méterről valakinek a lábát célozza de a fejét találja el!

ha ennyire kell neked egy éles fegyver akkor válassz olyan munkát ami lehetővé teszi azt, hogy legálisan hozzájuss!

de hát hány éves vagy?

iskolás vagy vagy már van munkád ha van mit dolgozol és

milyen iskolai végzettséged van?

2013. ápr. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

Talán említettem már, hogy a családomat akarom részben megvédeni. Ők a feleségem és a gyerekeim. Értelmiségi foglalkozású vagyok egyetemi végzettségekkel.

Hivatást csak emiatt nem váltanék, de a kérdésben is írt alibi tevékenységeket szívesen csinálnám ha cserébe otthon lehetne fegyverem.


De mivel írták, hogy ez nem megvalósítható (a tárolási szabályok túl szigorúak még ha otthon is tartanám), valószínűleg beszerzek egy pár gumilövedékes pisztolyt és puskát

2013. ápr. 29. 16:33
 19/31 doboszoli ***** válasza:
100%

Helyesen döntöttél!

Ilyen ügyekben érdemes a hozzáértőkre hallgatni.)

2013. ápr. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

9.

nézz csak jobban utána!

22 sprt pisztolyt lehet engedély mentesen tartani de ha nem hinnél nekem:

[link]

nézz körül itt

2013. ápr. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!