Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért alkotják meg a dohányzás...

Miért alkotják meg a dohányzásellenes törvényeket?

Figyelt kérdés
Az adóbevétele igen magas, tehát az miért jó az államnak hogy ne vásároljanak dohánytermékeket?

2013. ápr. 26. 07:31
1 2
 1/13 hollófernyiges ***** válasza:
88%
Mert a tüdőrákot drága kezelni.
2013. ápr. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A betegek kezelése jóval többe kerül mint az adóbevétel, valamint EU-s irányelvet követnek a törvényekkel.
2013. ápr. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

"A betegek kezelése jóval többe kerül mint az adóbevétel"


OK, ezzel mondjuk lehet vitatkozni, mindenesetre nem kis kiadás.

2013. ápr. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Mert rohadtul nem jó, ha kirohad az emberek tüdeje.
2013. ápr. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 ConnectCare ***** válasza:
80%

Mert Hódmezővásárhelyen, aminek a polgármestere pont az a Lázár János, aki dohány ügyben most feltűnően lelkes, működik egy dohánygyár, amit helyzetbe akarnak hozni. A cél nem az, hogy ne dohányozzanak, hanem az, hogy a hódmezővásárhelyen gyártó cég termékeit szívják. Ez is egyfajta stratégiai megállapodás. De ezt csak nem lehetett nyíltan csinálni, így előjöttek a mindig hatásos "a nép érdekében tesszük" szöveggel, kitalálták ezeket a rendszerváltás előtti időkre erősen hajazó feelinget hordozó nemzeti dohányboltokat, ahol szerintem majd jó eséllyel csak ennek a cégnek a termékeit fogod megtalálni.


Az egyetlen, ami nekem sem tiszta, hogy számolniuk kell azzal, hogy az EU emiatt szólni fog, mert ez ún. mennyiségi korlátozással azonos hatású intézkedés lesz így (nem a monopólium, hanem az, hogy egy céget favorizál az állam), ami pedig főellenség az EU-ban.


Bár a dolog még alakulóban van, nincs lejátszva, még bejöhet Brüsszel a képbe.

2013. ápr. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 ConnectCare ***** válasza:
* a Hódmezővásárhely véletlenül lett kicsivel írva, sorry!
2013. ápr. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Amúgy magas az adó rajta, de még mindig jobb mintha betiltanák, mint a drogokat (függőséget okoz, fogyasztása eufórikus állapotot idéz elő, annak is káros aki a közelben tartózkodik...)
2013. ápr. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Mert a tüdőrákot drága kezelni."


Értem én ezt, de az alkoholizmussal összefüggő betegségeket sem olcsóbb kezelni. Azt miért nem tiltják be?

(Nem kötekedni akarok, de ez tényleg érdekelne. Mi a különbség a két dolog között?)

2013. ápr. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
8. A legalapvetőbb különbség, hogy a dohányzás a környezetében lévő embereket is károsítja, míg az alkohol csak a fogyasztóét; illetve az alkohol lehet olyan kis mértékben fogyasztani, hogy ne legyen káros. Ismertem olyat, aki azért lett tüdőrákos, mert a kedves férje gyárkémény-üzemmódba kapcsolt.
2013. ápr. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9-es.


Nem értek egyet azzal, hogy csak a fogyasztó egészségét károsítja. Nézz csak meg egy olyan családot, ahol alkoholista van (én tudom milyen, mert ilyenben éltem). Az alkohol minden családtagnak, sőt akár a szűkebb környezetnek tönkreteszi az életét mind mentálisan, mind fizikailag.

2013. ápr. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!