Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyerektartás vs külföldi munka?

Gyerektartás vs külföldi munka?

Figyelt kérdés

Fizetem a bíróság által megítélt összeget a gyerekek után. Most kijöttem külföldre, mert egyszerűen lehetetlennévált az otthoni életünk! Illetve a jelenlegi feleségemmel májusra várjuk a közös babánkat!

Mehet ilyenkor az ex bíróságra? Fizetem rendesen a megítélt összeget! De ha most a kinti fizetésemből kellene fizetnem akkor semmi értelme nem lenne kint élnünk! Nem sajnálom a pénzt a gyerekektől (2 lány) . A pénz mellé most is kaptak Húsvéti csomagot, ruhát és pénzt tőlem.

Köszönöm a hasznos tanácsokat!



2013. máj. 2. 21:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi van megítélve? Ha havi 20. ezer akkor annyit kell fizetned, ha a fizetésed x százalékát akkor azt kell a kinti munkából is.

Menni mehet csak nem biztos, hogy van értelme.

2013. máj. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogy menni mehet, de lehet nincs sok értelme? 20000ft-ot fizetek. Ez a fix összeg. A születendő babánk számít ilyenkor?
2013. máj. 2. 21:38
 3/8 anonim ***** válasza:

Persze, hogy számít. A fizetésed 50%-át kell elosztani 3 gyerekre, így elvileg két gyerekre neki a fizetésed 32% jár ha százalékos elosztást ítél a bíróság. (általában, azért ebbe is vannak bőven kivételek)

Úgy értem, hogy 2 évente lehet kérvényezni, gyerektartás emelést de ha lényegi változás nem történt akkor nem változtatnak. Lényegi változás pl ha az egyik iskolás lesz. Nálatok most születik egy gyerek ami szintén lényegi változás, mert egyik gyereket sem lehet a másik kárára tartani, így szerintem többet nem fognak megítélni.

2013. máj. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy az anyjuk csak szivatni akar. Nem dolgozik, elintézte a kisebbik lányra hogy asztmás tartós beteg papírja legyen (szerencsére nem beteg a gyerek és nem is igényel napi 8 óra teljes körű figyelmet). Így emelt családit kap a tartós betegségre hivatkozva is és a nagyobbik gyerekre is plusz gyest is és gyerektartást is. Ez 100 ezer ft körülbelül, úgy hogy ő nem dolgozik. Most lesz a kisebbik is iskolás. Az nem felel meg neki, ha mi megveszünk dolgokat (pl táska, ruha). Neki pénz kell. Adnék többet, de azt látom, hogy ennyi pénz mellett is szinte semmit nem költ a gyerekekre. 5 en élnek egy lakásban, van egy párja is és annak a gyereke is velük él.
2013. máj. 2. 21:50
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is kint vagyok külföldön. Nekem is 20 ezer van kötelezően előírva, de nem lenne pofám ennyit küldeni. Ez annyira kevés, hogy szinte már nekem fáj egy ilyen összeget odaadni...... általában minimum 30-35 ezret/gyerek küldök (2 gyerek van), és még fizetem nekik a nyelvtanulást is, illetve ha úgy van akkor kapnak költő pénzt. Így egy hónapban olyan 100-120 ezer-re jön ki.... de nekem van annyi előnyöm, hogy tudom azt is, hogy mire költik el, és nem a volt nejem költi magára (jól keres hazai viszonylatban), hanem ez a gyerekekre megy el. Nem sajnálom tőlük, és már én is családot alapítottam kint, de itt is tisztáztam az elején, hogy ennyit fizetni fogok, ha beleőszülök is (és már ősz hajszálam is van, bár szerintem csak a korom miatt :).


Volt már rá precedens, hogy a külföldi fizetéshez mérten számították ki a kötelező összeget, ezt tudom, mivel az ügyvédem mesélte, de itt mivel jó a viszony a volt asszonnyal is, így ez szóba sem jött.


Eleinte, amikor először kijöttem nehéz volt megkeresni a pénzt rá (nem volt anyanyelvi nyelvtudásom), de most már nem gond, megszokod, és/vagy keresel egy olyan állást. Én kerestem a nyelvtudásom fejlesztése után, és ezzel így teljesen jó kb. 3-5 napi munkám/hó, ennyit simán megér.

2013. máj. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Na akkor azért akar perelni mert az idei évtől elveszik az asztmásoktól az emelet családit. Vagyis akinek idén áprilisig megírják, amíg érvényes addig kapja, de nem hosszabbítják meg.
2013. máj. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ezt honnan tudod kedves utolsó, hogy elveszik az asztmásoktól az emelt családit? esetleg be tudod linkelni az oldalt, ahol találkoztál ezzel az infóval? Összesen 900 eurót keresek, ez nem nagy összeg, hisz kint iszonyat drága a lakhatás. Nyeltudás csak alapszint van, ezért még nem tudok elhelyezkedni egyik szakmámban sem (több is van). Ez minimum 1-2 év alatt tud realizálódni. Addig sajnos valószínű ennyiből kell gazdálkodni.
2013. máj. 2. 22:01
 8/8 anonim ***** válasza:

Itt az új lista és már nem szerepelnek benne az asztmások.

[link]


Gyerekvállalás kategóriába kérdez, rá ott biztos tudják az anyukák.

2013. máj. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!