Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mobil előfizetéssel ismerősöm...

Mobil előfizetéssel ismerősöm átvert, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm átvert, kérlek segítsetek! Ismim szeretett volna előfizetéses telefont, de nem vehetett többet a nevére, így megkért engem, azt mondta hogy fizeti a csekkeket, és majd 2 hónap múlva át is íratjuk a nevére, de még mindig semmi. Közben kiderült hogy rengeteg adóssága van, sok ember felé is, ráadásul elég nagy összegű telefonszámlát csinált! Én nem vagyok hajlandó helyette befizetni! Mit kéne tennem? Várom a tanácsokat, előre is köszi mindenkinek
2009. szept. 28. 20:44
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
és olyat lehet hogy letiltatom?se a készülék,se a SIM nincs nálam,és ha gebasz van,nem kéne még jobban növelnie a számlát
2009. szept. 28. 21:30
 12/17 anonim ***** válasza:

A mobilcéget baromira nem érdekli, hogy az ismerősöd megkért és te csak szívességből adtad a neved...

Ezt mindenki mondhatja!

TÉGED vesznek elő a tartozásaid miatt, mivel a te neved szerepel a szerződésen!!!

TÉGED fognak megkeresni a behajtók vagy a végrehajtók, TŐLED fogja majd a végrehajtó elvinni a tartozások fejében a TV-det, vagy amid van... Vagy letiltatják a bíróságon a fizetésedből a tartozásokat!!!...


Te annyit tehetsz, hogy polgári peres eljárást bírósági eljárásban követeled a tartozást az ismerősödtől (megsúgom, semmi esélyed, ha nem írtatok a tranzakcióról írásos szerződést tanúkkal aláírva).


TANULSÁG : soha senkinek ne vállalj el olyan szívességet, amit aztán majd te fizethetsz!

2009. szept. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
sejtettem már én is hogy ebből nem jövök ki jól! akkor kénytelen leszek valószínűleg befizetni,és extra pénzért pedig megszüntetni az előfizetést
2009. szept. 28. 21:35
 14/17 anonim válasza:
91%

-a legegyszerűbb lenne az okmányokkal a kezedben besétálni a szolgáltatóhoz és megkérdezni -miután elmondtad a dolgot-hogy mit javasolnak

-bemehetsz a rendőrségre,ott is megtudakolhatod,hogy mit tudnak tenni

-esetleg bejelentheted,hogy ellopták,de tudod,hogy ki volt és kimehetnek hozzá

más ötletem nincs,remélem valamire jó ez is

2009. szept. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
köszike
2009. szept. 28. 21:43
 16/17 anonim ***** válasza:

Azért itt elég durva dolgok hangzottak el.

Egyrészt érdekes lenne, ha egy hazai, legálisan működő vagyonvédelmi cég a "sz@rt is kiverné belőle." Ez kizárt. Mert akkor az már nem a vagyonvédelmi cég, hanem max. annak az embereinek a magánakciója, amely önbíráskodás. Tehát nem biztos, hogy megéri. Pláne ha te vagy felbújtó. Soha nem tudhatod, hogy ki áll a másik oldalon...

A másik, abszolút nem javaslom bejelenteni az ellopást, és megnevezni a "tolvajt". Mert ez bizony a hatóság félrevezetése, emellett rágalmazás és hamis tanúzás. Sokba kerülhet - neked. Nem ellopta. Te adtad oda neki. Az más kérdés, hogy ő POLGÁRJOGI értelemben hagyott téged a slamasztikában. Ily módon követelheted is az összeget.


Mit is tennék?

Holnap reggel első utam a szolgáltatóhoz vezetne. Ott a SIM kártya letiltását kérném (a telefont nem tudod letiltatni, csak rendőrségi jegyzőkönyvvel, de ugye nem javasoltam, hogy jelentsd fel lopásért, mert rosszul jöhetsz ki belőle), valamint megkérdezed, hogy itt és most mennyibe kerülne a szerződés felbontása. Ekkor fogsz hallani egy összeget.

Kérdezd meg, hogy mekkora összeg a hátralék. Ezt is megtudod legalább. Ezt mindenképp ki kell fizetned.

Aztán a továbbiakban el kell dönteni, hogy a hűségidő végét kivárva (akár csak a fiókban tartva a SIM kártyát) jössz-e ki jobban, vagy ha azonnal szerződést bontasz. Hiszen lehet, hogy olcsóbb kivárni az egy-két évet és a havidíjakat megfizetni, mint egyszerre kifizetni akár 50e Ft-ot is. (Mert ha 3e Ft a havidíj, egy éves hűséggel az csak 36e Ft egy évben.)

Emellett megoldható, hogy te használd az előfizetést - ha már megvan, pláne ha van lebeszélhető perc, díj benne. Akkor lehet, hogy jól tudsz vele járni. Ekkor számcsere után "tiszta lappal" tudsz indulni.


De mindenképp irány azonnal a szolgáltató, és a SIM letiltását azonnal megoldani. Sőt, ezt akár most azonnal is elintézheted - ezzel is enyhíted a károd. Hívd fel az ügyfélszolgálatot, és azonosítás után AZONNAL letiltják a kártyát!

A többi pedig majd attól függ, hogy hogy jössz ki olcsóbban.


Ami fontos: Te vagy a szerződő fél, így a szerződésben vállalt kötelezettségek RÁD vonatkoznak.

2009. szept. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én is azonnal letiltatnám a sim kártyát. Aztán eldöntheted, hogy kell-e Neked az az előfizetés, vagy nem. Ha hűségre vetted, mindenképp ki kell várnod a végét, de addig is lehet letiltva, csak az előfizetés ketyeg.
2009. szept. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!