Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Légpuskához kell fegyvertartás...

Légpuskához kell fegyvertartási engedély?

Figyelt kérdés
És még egy kérdés : Ha persze nem fejre és szívre célzunk,akkor a légpuska tud ölni ? Félre ne értsetek,nem ilyenre használnám,csak ha véletlen elsülne a kezemben és eltalálnék vele valakit (Rokonomat eltalálták,de él és virul). Madarak elijesztésére használnám az ültetvényeimről,meg baromfik megvédésére. Pl róka ijesztésére,de még azon is megesne a szívem,ha lelőném.
2013. máj. 5. 13:33
1 2
 1/14 anonim válasza:
15%
ugy tudom kell hozza.. de nem csak ilyesztgetesre hasznald, mer ha nem gyors ujratolto, es nem ilyed meg.. elviszi a csirked, es ha megint utannalosz, lehet a csirket nyirod ki, azt visszajon a roka egy ujjert XD
2013. máj. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
15%
ja es meg olhetsz valakit , ha mondjuk hasbalovod, es belsoverzese lesz..
2013. máj. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ok. És milyen fajta engedély kell hozzá ? Kiszemeltem egy Szláviát. Thx a válaszokat!
2013. máj. 5. 15:09
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem kell hozzá. Én is vettem a boltban és egyik légfegyverhez sem kell engedély.
2013. máj. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 kovpet ***** válasza:

Ha 7.5J alatti a torkolati energiája a lövedéknek, akkor nem kell semmilyen engedély. Közterületen nem lehet nálad, csak töltetlenül és elcsomagolva.


Ölni nem lehet vele, csak ha a tusával fejbe versz valakit :) De valakinek a szemét pl kiviheti, így azért óvatosan vele magánterületen is.

2013. máj. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
20%
1,2 vok: en 15 j torkolati sebessegesre gondoltam, es elhiheted meg tudok vele olni barkit , es nem kell fejbe lonom >)
2013. máj. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 kovpet ***** válasza:
7.5J fölött lőfegyvernek számít és 2-8 évet kaphatsz érte.
2013. máj. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Megy a felpontozás. 13 éves kortól lehet légpuska ? Persze nem én vagyok annyi idős. Mennyiért lehet venni ? Előre is köszi a válaszokat!
2013. máj. 6. 17:54
 9/14 TomMunk ***** válasza:
43%
Fegyvertartási kell hozzá, és hacsak nem halántékon, vagy szemen, vagy hasonló lágy testrészeken találsz el valaki, akkor még nagyon megsebezni sem lehet vele senkit.
2013. máj. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszi,TomMunk ! De viszont előtted írták,hogy 7,5 J alatt nem kell hozzá fegyvertartási. Akkor most kinek hihetek ?
2013. máj. 8. 14:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!