Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha az erkölcsi bizonyítvány...

Ha az erkölcsi bizonyítvány tiszta akkor a fedhetetlenségi bizonyítvány is tiszta marad egy bűncselekemeny után?

Figyelt kérdés

Üdvözlök mindenkit!


Segítséget szeretnék kérni azzal kapcsolatban,hogy nem rég elítéltek egy bűncselekmény miatt,de csak pénzbüntetést kaptam érte amit már ki is fizettem. Azt tudom,hogy az erkölcsimben ez nem fog látszani,de mi van akkor ha az új munkahelyem felfedhetetlenségi bizonyítványt is kér?


Abban fog szerepelni megtörtént büntetés?


Én úgy tudtam,hogy csak a nemzeti "C" típusú vizsgálatok során derítenek ki mindent az emberről.


Köszönöm előre is a válaszokat!



2013. máj. 5. 14:12
 1/3 anonim ***** válasza:
abban az is benne lesz, abszolút minden!
2013. máj. 6. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Tehát akkor már a vagyonőri igazolványomat sem tudom kiváltani? A fedhetetlenségi bizonyítványba bejegyzett este miatt?
2013. máj. 6. 06:31
 3/3 anonim válasza:

Szia!


1. Erkölcsi bizonyítvány: a büntetés mentesülése után tiszta.


2. Fedhetetlenségi igazolás: a kiállítást megelőző 15 évben nem járt el veled szemben MK bíróság (pld. pénzbírság kivéve KRESZ szabálysértés /Az ittas vezetés bűncslekmény.../, próbaidő, pártfogolt felügyelet elrendelése már kizáró ok).


A,B,C Nemzetbiztonsági kockázati vizsgálat: A megbízhatóságot nézik. Ha volt valami a biztonsági munka szempontjából "érdektelen" stikli (pld ha 10 évvel ezelőtt loptál egy TV-t, visszadtad az eljáró hatóság eljárása előtt ->pénzbírság és mehetsz amerre látsz) és leírod a kérdőívben, akkor még úgy itélheti meg a vizsgálatot végrehajtó szerv, hogy ennek ellenére megbízható vagy még megkaphatod az alkalmas minősítést.


Ha valaki tud esetleg jogszabályt a feddhetetlenségi igazolással kapcsolatban akkor sokkal egyértelműbb leírást is kreálhatunk az ügyyedben :)

2013. jún. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!