Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ingatlan adásvételi szerződést...

Ingatlan adásvételi szerződést az eladónak személyesen kell aláírni, ugye? Az sem indok, ha 400 km-re lakik?

Figyelt kérdés
Elő van készítve minden, telefonon egyeztettünk, a nagynéném írja alá helyettem holnap után, de szerintem ott fog kiderülni, hogy nem jó így. Az ottani ügyintéző szerint jó lesz. Szerintem meghatalmazás kellene, amit én itt aláírok egy ügyvéd előtt és ő hivatalosan elküldi a másik ügyvédnek, nem? Meg az is furcsa, hogy készpénzben fizetnek, nem átutalva, mondjuk nem nagy összeg, de akkor is. (100.000 alatt)

2013. máj. 6. 19:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak személyesen írhatod alá, még meghatalmazott sem!
2013. máj. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Apám most vett földet a nevemben úgy hogy én ott sem voltam.

Ügyvédnek el kellett küldeni egy meghatalmazást 2 tanúval aláíratva az ügyvédnek ,így működött a dolog

2013. máj. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

meghatalmazást kell adnod a nagynénédnek

méghozzá olyat amit ellenjegyez ügyvéd

ha nagynénéd aláírja a nevedben az persze más tészta

készpénzes fizetés mindig kérdéses - hamis pénz? egyből a vevővel együtt célszerű bankba, hogy megvizsgálják

2013. máj. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszi, amiket írtatok, szerintem úgy lesz, ahogy a 3-as írta, hogy a nevemben írja alá, vagyis akkor az hamisítás? az én nevemet írja? telefonon megbeszéltük, és én mondtam, hogy aláírhatja, e én úgy értettem, hogy majd lesz meghatalmazás, vagy ilyesmi. még az is hivatalosabb lett volna, ha postán elküldik, és én itt egy ügyvéd előtt két tanuval aláírom, nem? de ha ott ügyvéd előtt csinálják, akkor ő nyilván tudja hogy én nem vagyok ott, nem?

készépnzben fizet a vevő, de nekem átutalják, szóval a hamis pénz kizárva.

2013. máj. 7. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!