Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ugye az nem alkotmányos, hogy...

Ugye az nem alkotmányos, hogy csak személyesen lehet majd regisztrálni a választásokhoz? Mert akkor az ágyhoz kötött betegek, nehezen mozgó idősek stb. joga sérül, nem? A mozgóurnát se véletlenül találták ki.

Figyelt kérdés
Szerintetek ennek ellenére be fogják vezetni? Ha igen, akkor pl. már egy sima lábtörés is megakadályozza hogy élhess állampolgári jogaiddal....

#szavazás #személyes regisztráció
2012. okt. 18. 14:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2%
Aki nem tud mozogni vagy ágyhoz kötött, annak ott az ügyfélkapu. Nem tudom mit kell úgy rinyálni a regisztrációtól, mikor senkinek a jogai nem sérülnek, aki valóban szavazni akar, az talál módot arra, hogy elmenjen regisztrálni.
2012. okt. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szerintem pl. a kórházban fekvő betegek nagy százalékának nincs laptopja mobilnettel, vagy ha van is nem meri magával bevinni, hogy regisztráljon.... És akkor ezenkivül az olyan állandó betegséggel rendelkezők, akik nem tudnak netezni (nagyon remeg a kezük, nincsenek végtagjaik stb..) de elméjük teljes tudatában vannak? Vagy pl. most felmentem gyors megnézni, nincs vakbarát verzió se az ügyfélkapun.
2012. okt. 18. 14:46
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mivel már az alkotmány sincs kőbe vésve, nehéz megmondani, mi alkotmányos. Mindenesetre szerintem valóban aggályos, hogy egy állampolgár a választás napján már nem dönthet róla, hogy szavaz-e vagy sem. Szerintem semmilyen indokkal nem tagadható meg ez a jog. A regisztráció egyértelműen a szavazás eredményének befolyásolására lett kitalálva, konkrétan hogy az ellenzék ne tudjon kampányolni a bizonytalanok szavazatáért. Ez a külföldi magyarok választása csak mese, semmiből nem állna megoldani, hogy a regisztráció egy lehetőség legyen, nem szabadna kötelezőnek lennie.

De mint mondtam, az alkotmányt is úgy gyúrják, hogy az ilyen húzások alkotmányosak legyenek. Ez a szép új világ.

2012. okt. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%
Nem, egyszerűen csak gondolkodom. Próbáltad már?
2012. okt. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem a személyesség, a regisztráció alkotmányellenes. Az egyéni érdek szerint akármikor alakítható alaptörvény alkotmányellenes. Az alkotmányellenesség azt jelenti, hogy vannak egyetemes emberi jogok, amelyek a személyhez kötöttek, nem pedig kétes alakok által meghatározott "elképzelésekhez". Kétségkívül vannak orvosi esetek, akik istennek képzelik magukat.


Nyilván ezer apróságot lehet felhozni, amely mutatja, hogy milyen rétegek miféle nehézségekkel találkoznak. Ezek egy része ráadásul mindössze az elképzelés selejtes kivitelezése, akár javítható lenne, de nem érdemes szúette porladó asztal felületét polírozni. Az nem fogja összetartani.

2012. okt. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A regisztrációnak annyi értelmét látom, hogy a regisztráció, és a szavazás között egy soha nem látott megszorító csomagot úgy le fognak dugni a torkunkon, hogy aki regisztrált, az nem biztos, hogy elég lesz a kormányváltáshoz. A fanatikusok nem tántoríthatóak el semmivel, és ott vannak a bruttó 3millió felett keresők, akik szintén nagyon jól jártak.
2012. okt. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Már eleve az is alkotmányellenes, hogy regisztrálni kell, innentől kezdve minden hozzáadott apróság szintén alkotmányellenes. Na de sebaj, átírják az alkotmányt és máris rendben van a dolog... Ráadásul tudtommal az Ügyfélkapura is csak személyesen lehet regisztrálni (én nem regisztráltam, így nem biztos, hogy még mindig így van), az ágyhoz kötötteknek és a többieknek ez aztán tényleg rendkívül nagy könnyítés. Bár azt már úgyis tudjuk, hogy a kormány szerint aki beteg, az magának köszönheti, és egyébként is dögöljön meg...
2012. okt. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én fogyatékos vagyok, de be tudnék menni, sőt ügyfélkapun is tudnék regisztrálni, de látom mennyi sorstársam van, akinek ez nehézséget okozna, pedig az elméje tiszta, tehát biztosan felelősségteljesen szavazna:( Aztán az átlag dolgozó ember ugye hivatali időben munkahelyen van, ha regisztrálni akar és nem ért a számítógéphez (40-50 felettiek közül sokan) akkor vehet ki egy szabadnapot.....
2012. okt. 19. 09:42
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha valóban csak személyesen lehet regisztrálni, akkor annak csak annyi értelme van, hogy a magyarnak ne legyen kedve vesződni vele, és legyintsen rá. Ugyanezt használták ki, mikor először el kellett menni nyilatkozni a magánnyugdíj alapunkról. Sokan nem is értették, és nem is volt kedvük elmenni. Ugyanezt akarják elérni most is, mert tudják, hogy ilyen egyszerű nép vagyunk, keleti barbárok (vagy hogy is mondta OV?), nem kell nekünk annyit gondolkodni. Ha nem csinálunk semmit, akkor is lesz valahogy. Ha erről a mentalitásról leszoknánk, és persze reálisan gondolkodnánk az érzelmek helyett, nem itt tartanánk 20 év után. :(

(Kicsit eltértem a tárgytól, bocsi.)

2012. okt. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igazad van! Tényleg sok mindenkit nem érdekel. Idáig én se jártam szavazni, de most csakazért is elmegyek, ezekután. Nálam mondjuk így pont ellenkezőjét érték el:) Ha ki kell vennem ez miatt szabadnapot,akkor is el fogok menni regisztrálni. Viszont vannak egy csomóan akik hiába szeretnének, majd nem tudnak menni regisztrálni. Ezeknek pedig a legnagyobb része vagy beteg vagy dolgozó (hivatalok ugye csak munkaidőben vannak nyitva, nem mindenki kap szabadnapot bármikor). Pont azok nem tudnak majd nagyrészt véleményt nyílvánítani, akik eltarták az országot (nyögik a rengeteg adót) és azok akik a társadalom segítségére szorulnak (rajtuk spórol az állam), tehát akik a legnagyobb kritikusok lennének.
2012. okt. 19. 12:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!