Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kit terhel a 3500 Ft-os...

Kit terhel a 3500 Ft-os bevizsgálási díj?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nincs egy éve, hogy vettem egy 20.000 Ft-os Adidas cipőt. Oldalt felvált több helyen a ragasztásnál. Ma visszavittem, s ahogy észrevettem, nem örültek neki. Belekötöttek mindenbe. Pl. a sarkánál belülről is ki volt kopva az anyag. Mondtam nekik, hogy nem amiatt hoztam vissza. Utána az volt a bajuk, hogy miért nem akkor vittem vissza, amikor az első helyen felvált, miért vártam meg, amíg több helyen is felválik.

Majd : miért vizes a cipő? Mondom, mert most töröltem át.


Majd közölték, hogy bevizsgáltassák, hogy jogos-e a panaszom, aminek a költségét ( 3500 Ft) nekem kell fizetni.


Oké, hogy ez a dolguk, de könyörgök, ne ilyen lekezelő stílusba tegyék! Ne csak akkor ny*lják a vevő seggét, ha venni akar valamit.



Ne vicceljenek már. Egy 20 ezres cipő egy évet se bír ki, de még én fizessek azért, hogy utána kitalálják, hogy még én nem használtam rendeltetés szerűen. Holott a ragasztásnál nyílt szét az egész.


Kit terhel ilyenkor ez a díj? Tud valaki, valami törvényt erre nekem mutatni?Megköszönném!



2013. máj. 6. 22:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Garancia igénybevételekor semmiféle bevizsgálási díj nem jogos a vevő részéről.A fogyasztóvédelemhez kell fordulni!
2013. máj. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Arra hivatkoznak, hogy fél évig a kereskedőt terheli, utána a vevőt a bizonyítás. S én ezt el is hiszem. Viszont ahány fórumon olvastam erről, még senki nem írta azt, hogy a vevő javára döntöttek volna!

Magyarul ha veszek egy cipőt, akkor fél évig tudom nyugodt szívvel visszacserélni, utána nekem kell kifizetnem minden fajta bevizsgálást. S még akkor is 99%, hogy nem nekem lesz igazam,mert ahogy tapasztaltam a vevő a hü*e, hogy nem a vitrinbe tartja a 20ezres cipőt.

2013. máj. 6. 22:56
 3/11 Komplikato ***** válasza:

A bevizsgálási díjat tudtommal az a fél fizeti, akinek a bevizsgálás nem ad igazat. tehát ha te reklamálsz és nem találják jogosnak te fizeted. Ha igazat adnak neked, akkor meg nem.


Amúgy ne hagyd magad, nekem egyszer egy hótaposót azzal nem akartak visszavenni, hogy kezdett leválni a talpa pár nap után és biztos vízben mászkáltam és ez nem vízálló! Érted a hótaposóval ne menj hóba, mert beázik. :D

Én azért ezt vitattam és visszakaptam az árát.

2013. máj. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Komplikato!Nem tudom én sem pontosan hogy van, azért is gondoltam, hogy ha lenne egy törvény a kezemben, azt eléjük tudnám tenni.Igazából nem volt kedvem velük vitázni, mert sietnem kellett, de nagyon felmérgelt ez a lekezelő stílus.
2013. máj. 6. 23:05
 5/11 Komplikato ***** válasza:
Legközelebb ne Adidast vegyél hanem Columbia vagy Merrell cipőt vegyél, kivéve ha sportoláshoz kel.
2013. máj. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hétköznapi viseletre kell.
2013. máj. 6. 23:12
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Na azért ahhoz is pofa kell, hogy 1 év után visszavigyél egy cipőt.
2013. máj. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7

ahhoz nem kell pofa, hogy 20 ezres cipő ne bírjon ki egy évet?

2013. máj. 7. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Írtál a vásárlók könyvébe? Ha nem akkor mindenképpen tedd meg. Azt kötelesek elküldeni a jegyzőhöz, aki majd megvizsgálja a bolt ilyetén gyakorlatát...


Ne hagyd magad!


Nekem a gyerekem első cipőjét kellett bevizsgáltatni. 20-as méretű kis Adidas cipő, amiben még éppencsak pár lépést tudott totyogni, egy hónap után kezdett leválni a talpa. Ugyan nem 20 ezer volt "csak" 8 ezer, de azért így is durva...


Akkor még létezett a Teszt Magazin és én hozzájuk fordultam, ők vizsgálták be és utána helyettem ők intézkedtek a kereskedővel. Visszakaptam a cipő árát.


Ez még 1999-es történet...

2013. máj. 7. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

tegnap 23:58


Te h*lye vagy, már ne is haragudj! :D


Bocsi már, de nem fogok évente 20 ezret kiadni egy cipőért. Annak bírnia kell, s nem felválnia mindenhol. Vagy esetleg ne hordjam, s nézegessem a polcon?:D

S egyre több a panasz egyébként.

2013. máj. 7. 09:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!