Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nincs se gyereke se feleség...

Ha nincs se gyereke se felesége valakinek, akkor mi az öröklés menete? Szülei sem élnek, testvérei is meghaltak már. Egyik elhunyt testvér özvegye él, és a másik volt testvér egyetlen lánya (én). Egyedül én, vagy ketté oszlik az örökség?

Figyelt kérdés

Mivel nem egyenesági rokon vagyok, és pénz lenne a leendő örökség, nem szeretném egy olyan rokonnal elosztani, akiről azt sem tudom él-e még.(Hogyan tudható meg?) Én gondozom a nagybácsit szeretettel. Mivel idéntől megszűnt a takarékbetét nem egyenesági ajándékozásának az illetékmentessége, ezért ez kilőve. Most az állampapír tűnik jónak, mert az öröklési illeték mentes jelenleg.

Vagy a 150.000Ft utalása is még illetékmentes, de be kell jelenteni. Viszont ez mennyi időre vonatkozik? Átküldhet nekem akár 100-szor 150.000-et is? Szeretném a legkevesebb adóval illetékkel megúszni a dolgot, és nem szeretnék osztozni a rég nem látott rokonnal( ha ő is törvényes örökös, akkor hogyan lehet kizárni?(végrendelet pl.))

Ha valakinek van jobb ötlete, vagy tudja a válaszokat a kérdéseimre megköszönném.



2013. máj. 9. 10:49
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Évente kell figyelembe venni az ajándékozható összeget. Nem számít, hány részletben utalod, az egészet kell figyelni. Az értékhatárt most nem tudom, nézz utána vagy majd úgyis megírja valaki.


Eltartási szerződést nem tudnátok kötni? Az lenne a legegyszerűbb, és akkor teljesen mindegy, milyen örökös jelentkezik. Persze ez is illetékköteles, azt nem úszod meg, de legalább jogtiszta. Illetéket pedig mindenképpen fogsz fizetni.

2013. máj. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha a másik testvérnek (akinek az özvegye él) nincs gyereke, akkor te vagy az egyedüli örökös.

Így nincs szükség trükkök százaira.

2013. máj. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nincs gyereke a másik testvérnek.

Akkor megnyugodhatok ezek szerint?

Mert azt olvastam valahol, hogyha nincs gyerek akkor az özvegye örököl. Ezek szerint csak az elhunyt után, de a testvértől már nem?

2013. máj. 9. 11:11
 4/6 anonim ***** válasza:

Pontosan. Az elhunyt házastársa örököl, ha nincsenek gyermekeik.

De ha bármely más örökös esik ki az öröklésből, azért mert elhunyt az örökhagyó előtt, akkor csak a leszármazói léphetnek a helyébe.

2013. máj. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
De miért nem köttök eltartási szerződést, mely szerint minden hagyatékát te "öröklöd". Ez a legtisztább jogilag. Közjegyző előtt megírjátok, és nem lesz utána problémád.
2013. máj. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Balage78 válasza:
"Most az állampapír tűnik jónak, mert az öröklési illeték mentes jelenleg. " változnak az idők,2016os eset,állampapírt öröklésekor pénz felvételekor ordas összegeket levontak (barátomnak,apja után).Bankvilág kitartottja a törvényhozó hatalom, a kúrmányok,pl apai nagyszüleinél már 30millió alatti háznál (21-14m re értékelték) igaz,hogy nem volt örökösödési adó,vsizont új biznisz van az államnak,örökösödési tárgyalás,egyből nagyapám halálakor 80ezer ft dijat rádobtak nagyanyámra (nyugdija amjdenm 20szal kevesebb volt).Ember születése,halála legnagyobb üzlet államnak.Új adóalany,új tblevonásalany,temerétskor 70-90ezrekkel kezdődik de többszázezrek valójában a költségek.Főleg ha többnapi heti fagyasztásos időhúzás megy mint szegény nagybácsim orbániták által kinyirásakor 2012ben
2016. aug. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!