Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nyomkövetőt "raktak ránk"....

Baccardi01 kérdése:

Nyomkövetőt "raktak ránk". Jogászok, jogot ismerő emberek! Szabad-e ilyet csinálni? Jogilag megengethető-e ez az eljárás? A többi lent.

Figyelt kérdés

Én egy mezőőr vagyok, egy nagyvárosban. Annak írom, aki nem tudná, hogy mi is ez. Járjuk a külterületeket, ellenőrizzük, hogy a lakosság eleget tesz-e a lakcím bejelentési kötelezettségnek, ellenőrizzük, hogy a kutyák be vannak-e oltva, ill. chipelve, illegális szemétlerakásokat kutatunk fel, illegális telek és/vagy lakásfoglalókat keresünk, fatolvajokat figyeljük, illegális áramvételezéseket kutatunk fel, stb, stb, stb...


A múlthéten nyomkövető szerkezetekkel (kb. gyufás doboz nagyságú)láttak el minden mezőőrt és közterületes dolgozót, hogy a központból, számítógépen keresztül nyomon tudják követni, 8 órán keresztül, hogy mit csinálunk, hol járunk. Na most az a kérdés, hogy mennyire jogszerű-e ez az eljárás? Mennyire sérti a személyességi jogokat, mennyire korlátozza a személyes szabadság jogainkat?


Csak értelmes hozzászólásokat, válaszokat, véleményeket kérnék, ha lehet.

Válaszokat előre is köszönöm!



2013. máj. 12. 09:08
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Hogy jogszerű-e, azt nem tudom. De valamilyen szinten érthető. Akár egész nap ülhettek is valahol, munka nélkül.
2013. máj. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

miért lenne jogszerűtlen?


biztos azt nem méri, hogy 5/ 10 percet ülsz a budin, ha hasmenésed van.


Mint egyes áruházakban, ahol sárga hajszalagot kellett tenni a "nehéz napokon", ha többször akart a mosdóba kimenni a nő

2013. máj. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

szerződést kötsz a céggel, hogy X ft fizetésért bejársz neki napi yyy km-ert, és közben intézkedsz


miért is ne lenne joga téged ellenőrizni ?

fizessen puszira?


ha nem tetszik, ne köss szerződést.


NEM a magánéletedben, szabadidődben korlátoztak !

2013. máj. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
kamionosoknál már régen van ilyen, hol jár mennyivel megy pihenőidők stb.....egyébként ez a TE érdekeid is védi pl ha segítségre szorulsz méterre pontosan jön a segítség keresgélés nélkül, vagy ha valaki segítséget kér akkor azt a mezőőrt riasztják aki a legközelebb van ahoz a helyhez...picit fura lesz, de megszokod idővel.
2013. máj. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%

nyugodj meg, ha van mobiltelefonod, és magaddal hordod,

akkor az ugyanígy működik

;)

2013. máj. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

mivel a munkaidődben ellenőriznek így semennyire nem sérti a személyi jogaidat.... munkaidőben dolgozni kell.. a kamionosokat buszosokat is ellenerőzik az ugy nevezett tahográffal


teljesen jogos a munkáltató részéről hogy ellenőrizni akarja hogy végzed e a munkádat...

2013. máj. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősöm egy térfigyelő hálózatok kiépítésével foglalkozó cégnél dolgozik, ott olyan céges mobilokat kaptak amivel szintén nyomon követhetőek.


Egyébként nem értem a felháborodásodat. Ha te tisztességgel és becsülettel elvégzed a munkádat akkor miért aggódsz/háborogsz hogy ellenőriznek téged? Személyes szabadságot egyáltalán nem korlátoz, személyiségi jogokat szintén nem sért.

2013. máj. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat!

Mindenkinek ment a zöld. :)

Tisztességgel végzem a munkámat, legalább is úgy érzem.

Pusztán kíváncsiságból tettem fel kérdésemet, mert ez nekem nagyon új és szokatlan. :)

Még egyszer köszönöm!

2013. máj. 12. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!