Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy magánindítványos bcs-t...

Ha egy magánindítványos bcs-t lezárnak, abból azért kap példányt az ügyészség is, vagy marad a rendőrség irattárában, és senki nem nézi meg?

Figyelt kérdés

Konkrétan:


Pl lezárnak egy ügyet a sértett kérésére. Ilyenkor azért elküldenek egy példányt az ügyészségnek is, aki esetleg mondhatja, hogy megálljunk, ez nem magánindítványos bcs, aztán mégis nyomozás lesz belőle vagy az ügyészség erről nem is értesül?



2013. ápr. 21. 09:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi van??


A törvény mondja meg, mi az, ami csak magánindítványra büntethető, és azt is, mi magánvádas.

Köztörvényes bűncselekmény esetén az ügyészség eleve átveszi a vádat, olyan nincs, hogy "lezárják és nem tudott róla".


Értelmetlen a kérdésed...

2013. ápr. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

jaj istenem... inkább olvastad volna el!


tehát:

van egy magánindítványra üldözendő bcs, amit viszont a sértett kérésére lezárnak, megszüntetik az eljárást.


ebben az esetben tehát megvizsgálja azt az ügyészség is vagy nem?

2013. ápr. 21. 09:44
 3/4 anonim ***** válasza:

Miért vizsgálná meg??


És elolvastam, csak teljesen értelmetlen a kérdésed, mivel, ha egyszer magánindítványra üldözendő, akkor azt az ügyészség nem fogja vizsgálni indítvány nélkül, nem?

Az indítványt pedig ezek szerint visszavonták, ergo olyan, mintha elő sem terjesztették volna.

2013. ápr. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

ezért megy ilyen döcögősen a dolog ... hát ha minden jogász ennyire egyszerűen tud csak gondolkodni, akkor az durva.


szóval azért kérdeztem, mert az én esetemben is van egy konkrét tényállás, ami magánindítványos, na csak aztán van még 5 másik -már elkövetett- bcs, ami nem került tényállásként megállapításra, de a feljelentésben benne van, ill. a tanúmeghallgatási jkv-ben is szerepelnek.

Nos erre gondoltam, hogy esetleg az ügyész azt mondja, hogy hoppá, azért megálljunk, ez nem magánindítványos, mert vannak itt durvább dolgok is, amelyek term. hivatalból üldözendőek (lopás, rongálás, testi sértés).


De ha meg se nézi, akkor ennek valóban annyi.

2013. ápr. 22. 07:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!