Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ingatlanjog: öröklés, de...

Zoli17 kérdése:

Ingatlanjog: öröklés, de állítólag eladott de be nem jegyzett telek. (? )

Figyelt kérdés

adott 1 telek, 2 tulajdonos meghalt. az örökös úgy tudja: szülei eladták 2005 ben a telket.

megvenném az örököstől, mert a 2005 ös adásvétel nem került bejegyzésre. 1997 től ügyvéd előtt kell szerződni.

előkerülhet e az állítólagos vevő 2005 ből? azzal hogy neki van adásvételije.


érvényes e? (30 napja volt az ügyvédnek hogy beadja) vagy nem ügyvéddel csinálták, ezért nem jegyezték be... gyakorlatilag nincs eladva.


ha perel engem a be nem jegyzett 2005 ös tulaj: ki fog nyerni? én hivatalosan veszem meg az örököstől ő meg egy halott ígéretét tudja csak hajtogatni ügyvédi ellenjegyzés nélkül...


-viszont ha hoz egy érvényesnek "tűnő" lapot tanukkal.. az akkori vételárat valakin. pl. rajtam vagy az örökösön perelheti? ha tényleg eladták. de az ügyvéd elfelejtette leadni. -bár ez esetben az ügyvéd hibázott- perelje őt!


ha pl. nyer az ügyvéd ellen, mi lesz velünk? hivatalos tulajokkal.



2013. máj. 15. 22:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Erről inkább az ügyvédet kéne megkérdezned, de annyit elmondhatok, hogy attól még, hogy nincs bejegyzeve a szerződés nem veszti érvényét. Jobban jársz ha megkeresed az állítólagos új tulajdonosokat és elmondod nekik mi van. Mert ha beperelnek abból egy hosszan elhúzódó ügy lesz az tuti
2013. máj. 16. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ptk. 117. § (4) bek.: Többszöri eladás esetén az a vevő követelheti a tulajdonjognak az ingatlan-nyilvántartásba való bejegyzését, aki elsőnek jóhiszeműen birtokba lépett, ha pedig ilyen nincs, a korábbi vevő, kivéve ha a későbbi vevő tulajdonjogát az ingatlan-nyilvántartásba bejegyezték. Ezt a rendelkezést kell alkalmazni többszöri ajándékozás esetén is.


Esetedben jóhiszeműségről sajnos nem beszélhetünk, hiszen tudomásod van róla, hogy korábban már eladták az ingatlant - más kérdés, hogy nehéz lenne ezt bizonyítani. Szerintem kösd meg a szerződést nyugodtan, és soron kívül jegyeztesd be az ingatlan-nyilvántartásba - ekkor mindenképpen tiéd marad az ingatlan. A földhivatalban lehet soron kívüli ügyintézést kérni, +10e Ft.

2013. máj. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A korábbi szerződés egyébként érvényes, csak nem teljesíthető, ha követed a javaslatomat. A korábbi vevő a szerződése szerinti vételárat az eladótól követelheti majd vissza.


Pontosabban akkor érvényes, ha valóban ügyvéd által ellenjegyzett szerződése volt - erről tudsz valamit?

2013. máj. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! A tulajdonjogot a közhiteles ingatlan-nyilvántartásba való bejegyzés keletkezteti, tehát ne aggódj, mivel a 2005-ös vevők nem minősülnek tulajdonosnak. Egyébiránt bárkit be lehet perelni és azt, hogy ki lesz a pernyertes fél előre nagyon nehéz megmondani...
2013. máj. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

ez kb 3 különböző vélemény :)


rendben, kormányablakot is kérdeztem. gyakorlatilag a telket megörökölték, én jóhiszemű vagyok, mert tudomás csak annyi van az ügyről: hogy ő szerinte eladták szülei....


a dolog úgy került elő: valaki fel ajánlott nekem eladásra 2+1 telket.

2 az övé, 1 folyamatban/félig.

elég hazudós emberről beszélünk.

megjöttek a tulajdoni lapok, semmi nincs a nevén.

a 2. telek tulajdonosa is megvan: felakadt a szeme, mikor kérdeztem, miért az a tag árúlja... nem is tudta ki az a tag...

vagyis a másik teleknek nem hogy a tulaja, nem hogy szerződése nincs de az igazi tulaj nem is hallott róla.

de tartok tőle, hátha hoz mégis egy "elsőre érvényesnek tűnő" szerződést.


meglátásom: 97 es törvény: 30 nap van bejegyezni. onnantól gyakorlatilag vissza száll az eladóra, ha senki semmit nem lép.

ma 2 halott nevén van.

még ez sem zavart senkit idáig!!

ha nem lépünk: állambácsié lesz.

1983 tól ő a tulaj.

vagyis bejegyeztetem magam.

az hogy valaki azt álítja ez a föld az övé... a lőtéri kutyát nem érdekli, ha bejegyezve nincs, és ezidáig még szerződés sem került elő. vagy formai hibás- ergó teljesíthetetlen.


földhivatal válasza: formai hibást nem jegyzik be!

polgári per indúlhat. de hogy egy formai hibás szerződést hoznak ki érvényesnek, vagy egy tisztát... hát.. szerintem...


kormányablak válasza: végkifejlet kártérítés: vagy az első vevő perelhet a vétel árért vagy a második.

mivel az elsőnél valaki hibázott ha van egyáltalán! a hibás felet kell megkeresni.


mivel én jóhiszemű voltam, ez biztos! azért mert egy hazudósnak nem hiszem el bemondásra a tulajdonjogot az még bőven jóhiszeműség. 2x találkoztam az álítólagos tulajjal: amit kérdez is hazugság!

2013. máj. 17. 02:32
 6/7 A kérdező kommentje:

"A korábbi szerződés egyébként érvényes, csak nem teljesíthető, ha követed a javaslatomat. A korábbi vevő a szerződése szerinti vételárat az eladótól követelheti majd vissza. "

az örökös 17 éve nem járt "ott" elköltözött 150 km re.

még ez is tekinthető jóhiszeműségnek, mert nem ő adta el.. nem tudhat róla... ő is csak hallomásból tudja eladták.


szerintem arról van szó: bérbe vette az ürge használatra megkapta a telket öreg papa aláírta. a tag meg most bepróbálkozik: lévén 8 éve ő "gondozza" mostmár magáénak tekinti, mert az örökös nem jelentkezett érte: (15 év már az elbirtoklás)

az örökös nem is tudott a telekről tegnapig, mikor megtaláltam őt.

emlékezett szüleinek volt 1-2 telke, de szerinte rég el adták. valójában, a halott szülők nevén van.


kiemelném: szerinte!!!! eladták. egyik oldalról sem került elő szerződés 8 év alatt.


kérünk póthagyatékot, az örökösre kerüljön, majd megveszem tőle.

én 30 napig nem keresem meg a tagot. nehogy tényleg előkerüljön a bejegyzésem elött egy papir, de nem fog- akkor beadta volna már 8 éve ha lenne.

2013. máj. 17. 02:46
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, megveszem az örököstől.

akkor csinálnék nagy butaságot, ha egy a tulajdoni lapon nem szereplő embertől " venném meg" mert ez nem adásvétel, az valami becsapásféle lenne.

(a taggal találkoztam aki el akarta adni: iszonyat nagyokat hazudik. szerintem a telket csak kölcsön kapta)

2013. máj. 17. 02:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!