Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy bizonyos közösségi oldalon...

Kocsi Jenő kérdése:

Egy bizonyos közösségi oldalon üzenetben egyetlen egyszer megfenyegettem egy személyt, természetesen úgy hogy nem ismerem. Ezek után ő feljelentett. Ezért mit kaphatok?

Figyelt kérdés

Egyszer már beídéztek a rendőrségre, akkor elmondtam nekik hogy sajnálom és csak idegességembe írtam neki, viszont semmi olyan szándékom nem volt amivel valóra váltanám a fenyegetésemet.

Ezek után a mai napon kijöttek hogy holnap menjek be újra már gyanusitott ként leszek kihallgatva.

Az üzenetben csak annyi állt hogy 3 csúnya szóval szidtam a személyt és még annyit írtam hogy meg keresem és akkor a sz..t is kiverem belőle.

Mire számíthatok, kaphatok-e érte valamit? Esetleg mit kellene mondanom hogy vége legyen már. Fél éve történt a fenyegetés és csak egyszeri alkalom volt.



2013. máj. 15. 23:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
53%
Az a baj, hogy a szó elszáll, az írás megmarad. Bezzeg a tetűláda alkoholisták, akik rendszeresen lelki terrorizálják a saját családjukat, ők meg vígan élhetik az életüket.
2013. máj. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Először is mindeképpen kérj kirendelt ügyvédet, ha nincs sajátod. Ő majd segíteni fog mit mondj. Ha minden jól megy esetleg valami pénzbírságot kaphatsz, vagy néhány óra közmunkát vagy semmit
2013. máj. 16. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Ezt nem értem, kérhetek kirendelt ügyvédet a rendőrségre is a kihallgatásra? Hol kérhetem ezt?

Nagyon remélem hogy semmit nem fognak adni érte. Utána néztem zaklatásnak ezt nem tudják minősiteni, de még a fenyegetés is másként szerepel a büntető törvénykönyvben.

Azért fenyegettem meg idegeségemben, mert anyámnak volt régen egy teló kártyája amit már ezer éve eladtunk és arról valaki ezt a személyt zaklatta és anyámat vették elő érte holott semmi köze hozzá, ráadásul beteg és folyamatosan felzaklatják ezzel hogy ez a személy állandóan feljelentgeti, ezt meg már nem türhettem szótlanul.

2013. máj. 16. 08:02
 4/18 anonim ***** válasza:
jelezd a rendőrségen, hogy csak akkor vagy hajlandó mondani bármit és vallomást tenni, ha kirendelnek egy védőt (amit egyébként lehet hogy maguktól is megtesznek, de sokszor kihasználják h az emberek nem tudják h van ehhez joguk)
2013. máj. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Ez mind okés is, csak hogy mikor elsőnek behívtak akkor elismertem hogy én küldtem az üzenetet. Tagadni értelmetlen lett volna, mivel az üzenetben is egyértelmü volt hogy csak is én lehettem vagy valaki a családból.

Akkor ott elmondtam hogy igen én küldtem hirtelen idegeségemben, de nem gondoltam komolyan egyáltalán és hogy sajnálom hogy szidtam és meg fenyitettem.

2013. máj. 16. 08:47
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

Ha élő tanu nincs, akkor jobb lenne visszavonni a vallomást.

És értetlenkedni a számítástechnika bonyolúltságán.

Talán egy vírusvolt?

A gépeden mindenesetke leformázni a winchestereket, CD-ket meg tűrzre.

2013. máj. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
70%

Érdekes történet. Bezzeg monitor előtt mersz keménykedni, de a rendőrségen már füled, farkad behúzva sajnálkozol.

Felesleges lenne védőt kirendelni, csak a költségeket növelné, amiket neked kell majd állni. Amúgy is valószínűleg kiszabható legkevesebb pénzbírsággal, vagy megrovással megúszod.

2013. máj. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Kedves kommentelő!

Nem húztam be a fülem farkam a rendőrségen, ugyanis vállaltam azt hogy én voltam az aki írta a levelet.

Viszont ezt marhaságnak tartom hogy egy internetes levélért büntetést akarnak adni. Ennyi erővel rengeteg embert fel lehetne jelenteni amikor a kommenteléseknél fenyegetőzések vannak pl. egy futball meccs után.

Én vállalom a felelőséget, csak a büntetésel nem értek egyett. Én meg látásom szerint ilyenért nem igen lehet az embert büntetni ugyanis egyszer történt ez csak meg és még csak nem is ismerem az illetöt, ráadásul majdnem 200 km-re lakik tőlem. Ezért amit jogosnak tartanék az az hogy egy ejnye-bejnye szóbeli figyelmeztetés járna és semmi több.

2013. máj. 16. 11:52
 9/18 anonim ***** válasza:
75%

"Nem húztam be a fülem farkam"

"nem gondoltam komolyan egyáltalán és hogy sajnálom hogy szidtam és meg fenyitettem."

Áhh hogyne... lényegtelen amúgy is.

És igen lehetne rengeteg embert feljelenteni, de nem teszik. Téged feljelentettek, így hát vállalnod kell tetteid következményét.

Attól, hogy nem érzed súlyosnak az esetet még büntetendő. Egyenlőre semmilyen büntetést nem kaptál (valószínűleg nem is fogsz), de úgy állítod be, mintha évekig tartó szabadságvesztésre ítélnének.

"Én meg látásom szerint ilyenért nem igen lehet az embert büntetni"

De nem te döntöd el! Szép is lenne, ha minden bűncselekmény elkövetője a saját értékrendje alapján lenne büntetve.

"egyszer történt"

Ezt pedig majd enyhítő körülménynek veszik, de nem mentesít a felelősségre vonás alól.


És, hogy tudd mit követtél el:

Kényszerítés

Btk: 174. § Aki mást erőszakkal vagy fenyegetéssel arra kényszerít, hogy valamit tegyen, ne tegyen vagy eltűrjön, és ezzel jelentős érdeksérelmet okoz, amennyiben más bűncselekmény nem valósul meg, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2013. máj. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Én akkor is kérnék kirendelt ügyvédet - akit egyébként az állam fizet. A vallomás visszavonható, és újat lehet tenni. Valószínűleg nem fogsz semmit se kapni, mert megbánó magatartást folytattál stb. .
2013. máj. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!