Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tarthatok fegyvert, milyen...

Tarthatok fegyvert, milyen engedéllyel, hogyan?

Figyelt kérdés
Milyen engedélyt kell beszereznem ehhez? Azt hallottam magyarországon nagyon kemények az ilyen törvények és nem könnyű engedélyt szerezni. Igaz ez? Végülis az amerikaiaknak alkotmányos joguk a fegyvertartás... A második világháborús még működő fegyverekre is ugyanilyen szabályzat vonatkozik?
2009. okt. 2. 18:11
1 2
 1/20 anonim válasza:
48%
miért, kit akarsz kinyírni? a sünt a kertből?
2009. okt. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Szellemi fogyatékosok kíméljenek, a kérdés szempontjából lényegtelen, hogy mire kell, elég ha annyit tudtok, hogy magánember vagyok és elsősorban II. vh-s fegyverek érdekelnek, meg marokfegyertartás
2009. okt. 2. 18:30
 3/20 anonim ***** válasza:
96%

Igen, valóban nagyon szigorú a szabályzat itthon. Van egy vadász ismerősöm, megmutatta a fegyvereit, és közbe mesélte, milyen szigorúan kell őriznie.

Először is be kell szerezned egy beépített páncélszekrényt, lehetőleg rejtett helyen, és persze kulccsal zárható kell, hogy legyen. Aztán a fegyvereket elméletileg soha senkinek nem mutathatod meg, a kulcsot úgy kell elrejteni, hogy még véletlenül se találhassa meg senki. Rendszeres ellenőrzés van. Nagyon szigorúan veszik ezeket. És akkor a fegyver megszerzéséről még nem is beszéltünk. Ott is szigorú szabályoknak kell megfelelni, és csak tökéletesen megbízható emberek vásárolhatnak majd fegyvert, de ők is csak vadászati célra. Pisztolyt, vagy ilyesmit úgy tudom magánember Magyarországon legálisan nem is szerezhet, persze az antik fegyverek kivételek ez alól, de szerintem a II. vh-sok ebbe nem tartoznak bele.

2009. okt. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
95%
Magánemberként nem tarthatsz maroklőfegyvereket sem, beadhatod a rendőrségen a kérelmedet de 99.999%, hogy nem fogadják el. Azt hiszem hivatkoznod kell valamire, hogy miért szeretnél te otthon lőfegyvert tartani, és még akkor sem adják meg, hogy ha a nap 24 órájában veszélyben vagy. Az más dolog, ha valamilyen fegyveres szervnél dolgozol, akkor lesz engedélyed, mint ami pl nekem is lesz ezáltal(rendőrség). De sajnos legálisan nem lehet otthon nálad fegyver... illegálisan igen... :)
2009. okt. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

A vadászos hozzászólóval kapcs.:

A vadászat az egy másik kivétel, de ők gondolom nem II. világháborús fegyverekkel lövik a vadat :). De az tény, hogy így is úgy el kell zárni, külön a fegyvert, külön a lőszert.

2009. okt. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát én is pont ezt mondom, hogy nem lehet még II. vh-sat sem :)


2.

2009. okt. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
79%
Ha alakítasz egy lövész egyletet, akkor simát vásárolhatsz.
2009. okt. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

az előzőnek:


Igen, de csak sportfegyvert.

2009. okt. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
mi számít sportfegyvernek ?
2009. okt. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Önvédelemre nem kapsz, sportlövészetre igen, ha hatástalaníttatod a fegyókat akkor lehet otthon tartani a II. vh-akat
2009. okt. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!