Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A gyorshajtási bírságot le...

A gyorshajtási bírságot le lehet ülni? Mit kell tennem, ha nem akarom befizetni?

Figyelt kérdés

Vettem egy autót, még átíratni át tudtam, de kimentünk az országútra egy kicsit letesztelni, és 210-el lekapott a lézer ahol 70 es tábla volt ország úton...

300 ezer forintos bírság jött ki, de most érettségizek, majd megyek tovább tanulni nincs pénzem befizetni, ezért inkább leülöm úgy is unatkoznék itthon a nyáron, meg gépeznék.

hány napot/hónapot kell ülni 300 ezerért?

vagy le lehet dolgozni?



2013. máj. 19. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A közigazgatási bírságot se leülni, se ledolgozni nem lehet, azt be kell fizetni. Ha nem fizeted be, adók módjára behajtható, ingó vagy ingatlan vagyon lefoglalásával, fizetésből letiltással. Ha nem vagy még 18, akkor a szüleid vagyonából.

A szabálysértési bírságot lehet leülni 5000 Ft/nap.

2013. máj. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

sajnos már vagyok 18 :(

Na mind1 én úgy sem fizetem be, nem érdekel annyira, majd szüleim kifizetik max, úgy sem fogok dolgozn i egy darabig. xD

2013. máj. 19. 19:27
 3/5 A kérdező kommentje:
a gépem elviszem uncsimékhoz, mert az is kb 300 at ér, lefoglaljáék nemtok nyáron kockulni :D
2013. máj. 19. 19:30
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem foglalják le, hanem kitiltják forgalomból...
2013. máj. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Remélem, hogy ez a kérdés nem valós, mert ha igen, akkor ritka nagy csalódás lehetsz mind a szüleid, mind a társadalom számára. Egyébként, hogy közeli példát mondjak van egy ismerősöm, aki ugyanezt a példát követte. Srác 18 éves, szülők dúsgazdagok. 18. szülinapjára a fiú kapott egy erősebb kocsit és azzal száguldozott. Idén elütött egy fiút, aki a helyszinen meghalt. Remélem, hogy a te fejed hamarabb benő..
2013. máj. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!