Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Gyorshajtási kép, de nem...

Gyorshajtási kép, de nem látszik a rendszám. Fellebbezés?

Figyelt kérdés

Megbüntettek gyorshajtásért, megkaptam a csekket, a 80as táblánál 99nel mentem. Tisztában vagyok vele, MOas autóút, kamiont előztem és épp fejeztem be, amikor lekaptak.

Na most megnéztem a képeket és azon a képen, ahol a sebességem 99 nem látszik az autom rendszáma, tehát kovetkeztetni lehet, hogy én vagyok. A kovetkezo képen sebesség már nem is látszik (ki van pontozva) majd a maradék két képen 92 és 86 a sebességem.

Fellebbezéni megéri vagy inkább fizessek mint a katonatiszt? Egyértelműen nem állapítható meg a rendszám, azon ahol a sebesség és a rendszám is látszik az 92 km/h.



2013. jan. 14. 08:40
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Ez a fénykép.


Szerintem nem látszik, de hátha valaki ki tudja olvasni.


[link]

2013. jan. 14. 08:55
 2/14 anonim ***** válasza:
51%

"kamiont előztem és épp fejeztem be, amikor lekaptak." - nah, de hol a kamion? :D

Szerintem tök fölösleges köröket fogsz futni, elutasítanak tuti! Nem véletlenül nem látszik a rendszám, hanem azért, mert ennyit tud a készülék. Messze bemérnek, majd közelebb leovassák a rendszámot. Szerintem ez így teljesen rendben van.

2013. jan. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát mondjuk valahogy el kellett jutniuk hozzád, azonosították, hogy a te autód, de ezen tényleg nem látszik. Kérj tőlük képet, hogy küldjenek, bizonyítsák be, ha erre nem képesek, akkor nem fizetsz.
2013. jan. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Van még egy kép, azon egyértelműen látszik a rendszám, viszont nem ez a sebesség, kevesebb. Aszerint kéne büntetni, legalábbis jogszabály szerint.
2013. jan. 14. 09:29
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha megmutatod a többi képet is, akkor jobban meglehet mondani. De ugye adott az időpont, és a koordináta. De a négy kép egymás után készült, nagyon szépen lehet szerintem látni, hogy te vagy az. A képekből még azt is megmondják, hogy kb hol kezdtél el lassítani. Akkor lenne értelme, ha csak ez az egy lenne. Ezt sajnos beszoptad, nem érdemes fellebbezni. Még mindíg jobban jártál, mintha kint felejtett 30-as táblánál mentél volna boldogan 90-el, mint szabályos állampolgár.
2013. jan. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

:D


Jo megfogalmazás hogy beszoptam :D Nemrég jottem Magyarországra, erre megbuntetnek. Kulfoldon egyetlen darabot se szivtam meg, de itt egybol. Alapbol az a 80as tábla meglepett, hogy mit keres egy autóúton, de az hogy ilyen keményen veszik a buntetést mégjobban. Végülis mindegy, igy is úgy is fizetek, csak kíváncsi voltam, hogy érdemes e fellebeznem

2013. jan. 14. 09:48
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
1km.ről lefényképeznek már,sokan befékeznek ha meglátják,h trafiznak.. késő! mellesleg kva anyjukat m0áson 80as tábla tiszta ge*ik ezek! direkt oda állnak be hát miért is ne.. rohadt tetű ország ez..
2013. jan. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem a rendőrt kell hibáztatni, oda áll be, ahova mondják. Viszont készülj fel a bokor takarásában főúton kint hagyott 30-as táblákra is. Kb a büntetések fele ebből jön, hogy kirakják trafizni a rendőröket az eldugott táblák mellé, hogy jöhessen a bírság. Pista bá, meg aki még sosem mert 85 fölé menni a swift-el, kapja a 90.000-es bírságot, mert a hosszú egyenesen az út mellett a bokor mögött ott az útfelújítás 30-as tábla. Hogy nem volt felújítás 10-éve? Hogy tervezve is csak most augusztusra lesz? Az le van ejtve, akkor ott volt, érvényes a büntetés. És sajnos ez megtörtént eset. De ez egy ilyen ország.
2013. jan. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Gratulálok. :S Koszonom, elég tanulságos eset volt.
2013. jan. 14. 13:14
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem a rendőrséget kell hibáztatni, azért, mert te gyorsan mentél. (Nem vagyok elfogult, engem is bemértek már)


Teljesen jogos, hogy ebből próbálnak bevételhez jutni. Mégis mi másból tennék, önkéntes felajánlásból? Ugyanmár.


Ha kinnmaradt egy 30as tábla, akkor pedig az útkezelőt kell feljelenteni, és vissza tudod perelni a bírságot. Amíg nem ülsz kék villogós autóban, nincs jogod felülbírálni a kreszt, ennyi.

2013. jan. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!