Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tartózkodási hely és nem...

Tartózkodási hely és nem adózott albérlet problémája, tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy X megyében állandó lakcímmel rendelkezem. Most nem lényeg miért, nem ott élek, nem is akarok, nincs is lehetőségem.

Y megyében (ott is y városban) telepedtem le. Jelenleg munkanélküli vagyok, és foglalkozást helyettesítő támogatásban részesülök.

Namármost, hogy kaphassam, igazolnom kell, hogy ott rendelkezem tartózkodási hellyel.

Pokoli nehéz olyan helyet találni, ahol be lehetek jelentve.

És most új helyzet van: a lakcímbejelentő papírok új rovat van, ahol fel kell tüntetni a szállásadó nevét, minőségét, lakhelyét. Apropó, most költöztem a héten új helyre. Eddig a tulaj megengedte, hogy bejelentkezzek, de az új rovat hatására visszakozik ettől (ne adózik).

Kérdéseim...

1) mi célt szolgál ez az új rovat? NAV-val van összeköttetésben?

2) mit tehetnék... ha nem találok olyat, aki megengedi, hogy bejelentkezzek, elvesztem a támogatást.



2013. máj. 22. 19:27
 1/2 anonim ***** válasza:
keresed kell (drágábban) olyan albérletet ahol van rendesen szerződés, adózik és így be is jelent.
2013. máj. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szállásadó aláírása rovat mindig is volt a nyomtatványon. Újdonság, hogy nem kell kitölteni, ha két tanúval aláíratott, vagy közjegyzőnél közokiratba foglalt bérleti szerződésed van, úgyhogy ilyen szerződéssel a kezedben a bérbeadó nem tudja megakadályozni a lakcímbejelentést.


Településszintű lakó- vagy tartózkodási helyet be tudsz jelenteni?

2013. máj. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!