Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért van az hogy viszonylag...

Miért van az hogy viszonylag nagy házunk van és én kisebbe vágyom? Van hogy nézek kíváncsiságból egy-egy albérletet és ilyen 30-40nm2-esek tetszenek! Tök jó lehet galériás vagy ekkora lakásban élni.

Figyelt kérdés
Voltam is ilyen lakásban, de nem tudom mi fog meg a kicsi helyekben...lehet így ezt soknak érzem 130m2 a házunk belső alapterülete.
2012. jan. 25. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Talán otthonosabbnak érzed egy kicsit, vagy vágysz egy ki saját "művész zugra", amik ilyen kis romantikus galériás lakások általában:) Jó is az egyébként, de egy idő után fullasztó, és 35 nm-en éltem a párommal évekig, most, hogy 3-an lettünk 50-en:), de amikor 3-an tolongunk a konyhában, hát, mit nem adnék egy kicsit nagyobb lakásért, de tény, hogy csak kicsit nagyobbat szeretnék én is.
2012. jan. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is így voltam vele. Nagy családi házban nőttem fel, gyakorlatilag egy egész emelet volt az enyém, külön fürdőszoba, külön egy nappali meg egy kisebb szoba ahol aludhattam. 22 évesen elköltöztem egy kisebb lakásba albérletbe mivel a munkahelyemhez közelebb akartam lenni így megspóroltam kb 1,5 órás utat, már visszavágyok oda, de a barátnőm meg maradni akar, a családi ház majd csak nyár körül jöhet szóba amikor a szülei telkén lévő kisházat rendbe tudjuk rakni hogy lakható lehessen és ott van egy hatalmas konyha jó kis fürdő szoba, nagyon nagy kert ahova 3 autóval is be lehet majd állni és még sok minden más.
2012. jan. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletesen megértelek. Nekünk 120m2 a házunk, és én is mindig a szomszéd néni kétszobás, 60m2-es házikójáról álmodozom, amikor megjön a gázszámlánk.
2012. jan. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

egyszerűen az evolúció hatása alatt állsz...a homo erektus, de később is az ember még félt a nagy terektől...bújkált a támadói elől...a kis barlang biztonságosabb volt..


no ez ma már csak anekdota, de ha így érzel, nem szégyen...én csak a nagy lakás híve vagyok...a húsz négyzetméteres konyhában néha ketten már sokan vagyunk...jobb lenne a negyven négyzetméteres..


alakíts ki magadnak egy kuckót, és érezd jól magad...

2012. jan. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem tetszenek a nagy házak, de én mégsem vágyok nagyobbra. A miénk most 73 m2. 3 kisméretű szoba van benne, és egy viszonylag nagyobb nappali egy nagyobb konyhával (plusz ugye fürdő, wc, kamra). A harmadik szoba a tetőtérben van.

Az az igazság, hogy szerintem sokkal otthonosabb tud lenni egy kisebb ház, mint egy 130-150 m2-es.. 50-60 m2-es nappalival. Legalábbis nekem otthonosabbak a kisebb házikók :) Mondjuk, nekünk valóban kicsi lenne egy 30 m2-es galériás lakás :) Jelen pillanatban 4-en vagyunk, de ha jön a 3. bébi, akkor neki is jó lenne egy külön kis szobácska..

2012. febr. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Hát mi is nagy házban élünk, de nem vágyom kisebbre... de rajtam kívül mindenki azt mondja, felesleges ekkora... 150 és 160m2 a területe, plusz még a 2 pince és a raktárhelyiség ami az egyik pincéből nyílik.

A 2 pincén és a raktáron kívül van még 2 előszoba, nappali, 2 konyha, ebédlő, 2 fürdő, 3 hálószoba, kamra, padlás, és a területhez van még 2 kert, és egy nagyobb méretű udvar.

2012. nov. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
*150 és 160m2 az alapterülete körülbelül.
2012. nov. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
És van még egy fedett terasz is. Kihagytam. Láthatod, hogy nagy ez a ház, nagyobb mint a tiétek, de már megszoktam, ezért nem vágyom kisebbre.
2012. nov. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!