Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit jelent ez? (lakott forgalm...

Mit jelent ez? (lakott forgalmi értékben a csatolt adó-és értékbizonyítvány szerint) "többi lenn"

Figyelt kérdés

lakás öröklésnél ez van a papíron

"lakás"megjelenésű ingatlan ../. sorszám szerint örökhagyó tulajdonát képző ,eszmei 1/1-ed tulajdoni hányada 7.900.000,-Ft beköltözhető, 5.480.000.,-Ft lakott forgalmi értékben a csatolt adó -és értékbizonyítvány szerint.


melyiket kell fizetni ilyenkor , ha meg szeretném venni a lakást a testvéremtől ? a 7,9Mftot vagy a 5,4 nek a felét kell ilyenkor kifizetni vagy ,hogy megy ez ha nem tudunk megegyezni ? ez egy 1,5 szobás panellakás

egészet fel kell újítani, de szó szerint az egészet !!új fürdőszoba , konyha , szobába tapétázás , plafonról mállik a festék mindenhol , (fürdő ,konyha ,előtérbe új linóleum kell ) 2 szobába parketta csiszolás + újra lakkozni az egészet szóval elég lepusztult lakásról van szó

a testvér nem megy bele abba ,hogy kap 3M ft-ot

ő 7,5 akar na most kérdezem én egy ilyen lepusztult lakásért ahol mindent ki kell cserélni + felújítani ?


ilyenkor mit lehet csinálni ki jár rosszabbul ,ha bíróságra kerülne az ügy ? mert szerintem ő ,mert egy ilyen lepusztult 45 nm es lakást nem vesz meg senki 7-7,5M ft ért (szerintem) és ha kijönnének a hivatalból felmérni a dolgokat és megállapítják ,hogy pl: 5 millió akkor a hivatalos papíron lévő összeget el kell hogy fogadja ? és akkor nem kap csak 2.5M ft -ot mert hogy annyira becsülték

vagy hogy van ez ?


válaszokat előre is köszönöm !!


2013. máj. 24. 16:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Az adás-vétel során fizetendő ár megállapodás kérdése. A "lakott forgalmi érték" arra utal, hogy valaki lakik a lakásban (vagy te vagy a testvéred), ezért állapítottak meg egy alacsonyabb értéket is. Ez szolgál az örökösödési illeték alapjául (még akkor is, ha az illeték egyenesági öröklés miatt nulla forint lesz). Próbáljatok megegyezni a testvéreddel és felejtsd el a bíróságot. Ti most tulajdonképpen egy millió forintról vitatkoztok és ha bíróságra viszed, több százezerbe is kerülhet az eljárás és szerintem a bíróság nem fogja kényszeríteni a testvéredet arra, hogy mennyiért adja el neked a részt ill. hogy eladja-e egyáltalán.
2013. máj. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

igen vita van ,mert hülyeségeket beszél pl közjegyzőnél ilyenekkel égette magát ,hogy neki joga van e kérni albérlet pénzt mert ,hogy ő nem lakik itt erre kérdezte a csávó , hogy miről beszél ? mondta ,hogy a hölgy fizeti a lakás számlákat + mindent milyen albérletpénzről beszél ? + hogy ő egy vadidegent berakhat e mellém az ő szobájába + ilyenek szerinted ? magát égeti le + am te adnál a testvérednek + 1 milliót még akkor is ha le van pusztulva az egész lakás ? + azt a 3 milliót is hitelből kell kifizetni ?


am hallottam olyat is hogy ha nem fogadja el az általam felajánlott pénzt akkor én kérhetem azt ,hogy akkor ő fizessen ki (van 30 napja) ? van ilyen? mert bennem meg van a szándék hogy én meg akarom venni de ő nem adja ilyenkor lehet kérni egy fel becslőt vagy nem is tudom, hogy hívják hogy állapítsa meg hogy most ez a lakás mennyit ér ? és akkor azt kell kifizetni és ha azt mondják hogy 5 millió akkor csak 2,5 et kap


erre csak van valami megoldás


+mi van akkor ha pl hoz egy vevőt? vevő mondja ,hogy 7 millió és akkor ugye nekem elővásárlási jogom van , de azt hogy tudom kideríteni hogy nem kamu a vevő mert kitudja ő képes így kicsalni a több pénzt ,hogy hoz valakit hogy őő majd megveszi 7 millióra és nem is igaz csak kamu vevő hogy neki több pénze legyen mint amennyit ér a lakás , vagy is többet húzzon le rólam mert ugye én mondathatom azt hogy megveszem a lakást a vevő elől

2013. máj. 24. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!