Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Közúti közlekedési szabályok...

Közúti közlekedési szabályok megsértése. Vezetői engedély, forgalmi :Név és lakcímváltozás elmulasztása miatt mekkora összegű pénzbírsággal sújtható?

Figyelt kérdés
Sajnos az anyagiak nem tették lehetővé hogy 11 hónapon belül átírassam az okmányaimat (munkanélküli vagyok,elvált a férjem és egyedül nevelem a fiamat) és most amikor találtam munkát volt egy kis pénzem már lehetőségem adódott volna hogy átirassam ,igazoltattak és (helyszíni bírság nélkül)Közúti közlekedési igazgatási szabályok megsértése miatt feljelentettek és kiszabtak 45 e Ft pénzbírságot.Most aztán végképp nem tudom átiratni az okmányaimat ,nem tudom hogyha csak figyelmeztettek volna és nem egyből feljelentenek lett volna lehetőségem.Nem értem hogy ilyen esetben miért jobb a büntetés ,még jobban hátráltatnak .
2013. jan. 26. 21:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

"Sajnos az anyagiak nem tették lehetővé hogy 11 hónapon belül átírassam az okmányaimat..."


15 napon belül kell bejelenteni a lakhelyváltozást, és valami ingyenes, de ha csináltatni kell újat, akkor is 2600Ft ha nem változott azóta. Szerintem ennyit ki lehet gazdálkodni...

2013. jan. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A vezetői engedély névváltoztatása 4000ft illeték+ orvosi mert úgy érdemes (mert lejár 2014 ben )5000-7000 ft (6300 ft)terjedőleg.Forgalmi engedély névváltoztatás 12000 ft illeték + lakcímváltozás ha régi a forgalmi 1800ft illeték.Ezt akárhogy is számolom:24100 Ft.Vagy tévednék?
2013. jan. 27. 00:40
 3/16 anonim ***** válasza:
A névváltozás nincs szabályozva a rendőrség részéről. Csak a lakcím bejelentési kötelezettség elmulasztása von maga után szabálysértési eljárást, amit az önkormányzat folytat le.
2013. jan. 27. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
járási hivatal* bocsánat
2013. jan. 27. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Végül is akkor az Önkormányzat szabályozza az átiratást.A rendőrség pedig az érvényességet ,nem?Akkor nem lett volna egyszerűbb ha csak figyelmeztet vagy helyszíni bírságot szab ki a rendőr és nem jelent fel egyből?Mert a szabs.eljárás bírsága kétszerese a helyszíni bírságnak.Ez sem valami szabályos.

2013. jan. 27. 18:10
 6/16 anonim ***** válasza:

Ilyen esetekben a rendőr, közterület felügyelő, illetve a jegyző szabhat ki bírságot.

Figyelmeztetni a rendőr ezért nem tud, hiszen akkor saját hatáskörben marad, ugyan ez a helyzet a helyszíni bírsággal, aminek az összege 5-50eFt-ig terjed. A rendőr pedig nem akar ilyen esetekben bírságolni, ezért választja a feljelentést. Ott van egy szabálysértési hatóság (legalább is a fülkeforradalom előtt így volt), akik feljelentés esetén beidézték a feljelentettet, és saját hatáskörben vagy figyelmeztettek, vagy bírságoltak.

Jelenleg a feljelentés esetén is rendelkezhet úgy a hatóság, hogy figyelmeztet, tehát ezért nem a rendőrt kell okolnod. A pénzbüntetés mértéke 5-150eFt-ig terjedhet.


Ha picit megengeded akkor saját tapasztalatból leírom, hogy miért problémás ez. A részedre érkező összes hivatalos iratot a bejelentett lakcímedre küldik, azt nem tudod átvenni, például a válási iratokat is, vagy a peres dokumentumokat.

Nem rég volt egy ilyen ügyem, ahol a polgári peres iratokat nem tudták kézbesíteni, mivel elköltözött bejelentés nélkül. Személyesen mentek ki hozzá, és úgy sem találták. Ez rengeteg költséget jelent. Velünk rendőrökkel kerestették meg, amely még több pénz, és idő.

Rengeteg ilyen ügy van (főleg ugye a kisebbségre jellemző ugyan), de sok időt elvesz, ami másnak csak kis idő és kevés pénz lenne, illetve egy kis odafigyelés.

Ezért nem figyelmeztettek!

2013. jan. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Meghallgatást kértem akkor még enyhíthetik a büntetést ?Esetlegesen az anyagi körülményeimre tekintettel.
2013. jan. 27. 19:36
 8/16 A kérdező kommentje:
Még ha csak odafigyelésről lenne szó ,mert mint mondtam anyagiak sem teszik lehetővé(szoc segély mellett).És nem tehetek róla ha nincs annyi amiből megtehetném.Így marad az idők kérdése és ami fontos kifizetni való a súlyadó , a biztosítás mert az autót nem tehetem zsebre (pang az autópiac)és egyéb költségek amelyek a megélhetéshez szükségesek.
2013. jan. 27. 19:45
 9/16 anonim ***** válasza:

Kitől kaptad a bírságot? Az önkormányzattól? Azóta megcsináltattad a lakcímkártyát?

Ha nem akkor ne sok jót remélj.

2013. jan. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
A Szabs.hatóság küldött egy (feljelentő) határozatot amelyben megbüntettek 45 e ft-ra.Az igazolványom (új névvel)rendben ,a lakcímkártyám (új névvel és lakcímmel)rendben ,de a forgalmin még nem volt megváltoztatva a nevem és a címem.
2013. jan. 27. 21:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!