Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Belügyes autók elhagyhatják...

Belügyes autók elhagyhatják az ország területét? Azért igen fogós kérdés ez sztem jogilag . Hogy van ez?

Figyelt kérdés

1, ugye az adóvevő rendszer ... ha nagyon akarják, még kémkedési céloknak is beállíthatják, hogy a másik ország belügyi frekvenciájára állnak rá és azt hall(hat)ják


2, de egy sokkal hétköznapibb eset: minden országnak megvan a maga KRESZ-szabályzata ugye, amely eltérő módon szabályozza, de mindenképpen csakis a magyar megkülönböztető jelzéssel ellátott autók jogait a közlekedésben.


3, a 2-es pont ismeretében hogy történhet meg olyan, hogy pl egy osztrák rendőr "kerget" egy autót szirénázva, és eljön Szombathelyig? Hát de megálljunk! Teljesen eltérőek a két országban a megkülönböztető jelzésekre vonatkozó szabályok! akkor hogyan? és ha emiatt pl baleset történik? akkor hogy lesz a felelősség?


Én azért valamennyire benne vagyok a megkülönböztető jelzéses autók témájában, de ezt a kérdést egyértelműen nem értem, és véleményem szerint egy külföldi rendőr abszolút nem használhatná Magyarországon a jelzéseit (ha egyáltalán bejöhet az országba ...). És persze elvileg nem is intézkedhetne szerintem! Elvileg a határtól max átadhatja a kergetőzést a magyar rendőröknek, de neki jogilag határozottan ott stop van. A gyakorlat mást mutat ...


Van esetleg közlekedési szakértő vagy ebben járatos itt akinek van véleménye?


Mert persze ebből sincs gond, amíg nincs baleset, de aztán csak egyszer legyen valami, és felvetődik 150 jogi kérdés (amit persze majd szépen elsikálnak, ez most más terület).


Szóval? hogy van ez?


2013. máj. 26. 13:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez az "üldözés" téma teljesen szabályos volt!!! A Schengeni övezetek kialakításával mindenféle egyezmények alapján a magyar rendőr is üldözhet más ország területén, akikkel megállapodás van. Még a Románokkal nincs ilyen megállapodás azt tudom, mert nem teljes jogú schengeni tagok.


De már közös határmenti járőrszolgálatok is vannak, tehát a más ország rendőre van a mi országunk területén!!!

2013. máj. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel minden ok volt! Ennek a pontos megnevezése a " határon átlépő üldözés"


Már régóta van ilyen


"ugye az adóvevő rendszer ... ha nagyon akarják, még kémkedési céloknak is beállíthatják, hogy a másik ország belügyi frekvenciájára állnak rá és azt hall(hat)ják"


Ezer éve mobiltelefonok hálózatát használják a rádiók!!!!!!!

2013. máj. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyébként magáncélra is igénybe vehető akár külföldre is a megfelelő térítés és nyomtatványok birtokában. (persze nem a megkülönböztető jelzéssel ellátott..)
2013. máj. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!