Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Beidézést kaptam, de az...

Beidézést kaptam, de az ország másik felébe kellene elmennem. Mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés

Kaptam egy beidézést, miszerint a lakóhelyemtől 210km-re levő Esztergomba kellene eljutnom hónap végén, de sajnos anyagilag nem állok úgy, hogy akár kocsival, akár tömegközlekedéssel eljuthassak oda. Ilyenkor mit tehetek? Nincs esetleg olyan módja, hogy egy közeli bíróságon pörgessék le az ügyet?

Amúgy azért indult ellenem szabálysértési eljárás, mert feladtam 2 csomagot postán, és összecseréltem a címzetteket, és pár napra rá megtudtam, hogy az egyik illető feljelentett, merthogy én csaló eladó vagyok. Még aznap átutaltam neki az összeget, és azóta voltam kihallgatáson is. De most ez nekem anyagilag nagyon kemény :(



2013. ápr. 10. 16:00
 1/3 anonim válasza:
Próbálj meg utazási költségtérítést kérni.
2013. ápr. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
KÉrj kölcsön valakitől vonatjegyre. A bíróságon meg fogják kérdezni, hogy kéred-e a megjelenéseddel felmerült költségek megtérítését. Aztán majd a tárgyalás után el kell menned a bíróság pénztárához, és kifizetik neked ott helyben.
2013. ápr. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. ápr. 12. 06:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!