Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek bűnt követett el...

Szerintetek bűnt követett el az emberünk, vagy csak nem volt etikus?

Figyelt kérdés
Láttam egy riportot anno, hogy hajléktalanok azzal kerestek pénzt, hogy feldöntötték az alu dobozos szelektív hulladékgyűjtő konténert kiszedték a dobozokat, és azokat vitték a méh be. ezzel állítólag havi százezret kerestek. Igazából a környezetnek nem ártottak, mert ugyanúgy beolvasztják a dobozokat, csak a sokak által összegyűjtött dobozokat maguk hasznára fordítják nem valami etikus (szerintem). Ez esetleg lopásnak minősült? Van törvény arra, hogy ne vedd ki a dobozt a konténerből?

2013. máj. 27. 16:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Valahol -nem is olyan régen- olvastam, hogy amint bekerül a szelektív hulladékgyűjtő konténerbe, attól kezdve a hulladékgyűjtő cég tulajdona lesz, tulajdonképpen lopás a cselekmény.
2013. máj. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem írták, van, de addig amíg visszarakják rendesen a helyére engem nem zavar, ahogy a kukázók sem. Az a kemény 2Ft, amiért a beváltóautomaták beveszik ezeket annyira minimális összeg, hogy ha valaki képes havonta 50000 db dobozt összeszedni és ebből élni az előtt le a kalappal :D
2013. máj. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mondjuk, ha el is kapnak egy hajléktalant lopással akkor mit csinálnak? Megbírságolják? :D Amúgy meg nem beváltó automatához vitték, hanem a méhbe. Nem tudom, hogy hogyan veszik át, de erre emlékszem.
2013. máj. 27. 18:40
 4/5 anonim ***** válasza:

MÉH-telepen is ilyesmi árat kapnak, csak ott kilóra. Egy sörösdoboz kb. 15-18g és ez a honlap 150Ft/kg árat ajánl érte, az kb. 60 doboz.


[link]

2013. máj. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Amúgy nem hallottam még ilyen automatákról. bedobod és kapsz pénzt érte? Hol van ilyen? :D
2013. máj. 27. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!