Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezért börtönbe kerülhetek?

Ezért börtönbe kerülhetek?

Figyelt kérdés

Hetek óta lopják a tojásokat a tyúkok alól a cigányok.Zárt kert, a tyúkólra már nem is teszek lakatot mert mindig levágják és az is pénzbe kerül.

Eddig napi 25-30 tojásból 1-2 marad reggelre Heti 4-5-6 napot fosztogatnak.

Már két kutyámat lemérgezték nem hozok több kutyát.

A rendőrég nem tud/akar csinálni semmit. Széttárják a kezüket és azt mondják vágjam le a tyúkokat míg megvannak.

Úgy gondoltam hogy a konyha ablakból pont rálátok a kertfarra, és ha megjönnek a tolvajok fejbe lövöm légpuskával!

Ennek mi lehet a következménye rám nézve ?


2013. máj. 28. 11:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Lecsúknak.
2013. máj. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%

Lecsukhatnak ezért.

Ha éjszaka törnek be hozzád, mert ez végül is az akkor lelőheted őket következmény nélkül, de nem tudom ennek a pontos jogi menetét hogyan van. Azt hiszem csak akkor ha a házadba vannak bent és nem az udvarba. De ahogy ismerem ezt a rendszert tuti lecsuknának már csak azért mert cigányokra lőttél......

Szerelj fel egy kamerát, aztán a felvétellel irány a rendőrség, kell hogy csináljanak valamit ha már van rá bizonyíték! Már birtokháborításért elő kell vegyék őket.

2013. máj. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Na napi egyszer szedd össze a tojást, hanem ha megteheted, akkor óránként, kétóránként. Ha nem találnak tojást a tolvajok, talán leszoknak az odajárkálásról (ez az optimista verzió), vagy elviszik a tyúkokat is (pesszimista)
2013. máj. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
52%

Mivel maradandó károsodást okozhat (fület, szemet érhet) így rosszabbul járnál, mint amennyit érnek a tojások. A rendőr se úgy használja a fegyverét, hogy egyből fejbelövi a delikvenst. Viszont, ha előtte figyelmeztetnéd a lövésre és/vagy lábát találnád el, büntetlenül megúsznád.

Esetleg hívj meg pár erősebb ismerőst és ha rajtakapjátok, akkor tartsátok vissza rendőr kiérkezéséig.

2013. máj. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Csempéssz a tojások közé pár szalmonellásat is, egy időre leszoknak a tojáslopásról.
2013. máj. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Fogj deszkákat és verj bele szegeket ,úgy , hogy kiálljanak belőle égnek.

Majd ezeket tedd oda ahol a cigányok beszoktak ugrani , így beleesnek , beletenyerelnek.

2013. máj. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell légpuska, annak a nyomát könnyen lehet bizonyítani. U-szöges csúzli, méreg, farkascsapda, meg minden olyan dolog, ahol kevésbé bizonyítható, hogy szándékos a testi épség veszélyeztetése. Csak a fantázia szab határt, de az én kertemből úgy távozna hogy a belét húzná maga után. Max másnap nyilatkoznám az RTL-nek, hogy "dehát olyan játékos volt a kis buksi! nem is értem hogy történhetett" vagy "éppen rendet tettem a padláson, és a 30 db medveölő csapdámat másnap akartam eltenni, nem gondoltam volna hogy éppen arra járnak". A lényeg hogy a szándékosságot el tudd kerülni.
2013. máj. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó jól mondja!

Rakj Nato hálót a kerítésre, 3 sorosan. Vegyél nagyon hangos dudákat, kürtöket, lényeg a hangkeltés, erős, vakító fényű lámpákat. Ezek mind pár 100 Ft-os tételek egy bontóban. Veszel még egy mozgásérzékelőt, meg egy aksitöltőt, csinálsz nekik egy kis zene-bonát. Annyi a lényeg, hogy a biztit ne tudják lekapcsolni, lakatold le, de mi pl oda raktunk egy ilyen nyitás érrzékelőt, és közvetlen a padlásról a bizti felett van egy üzemi kürt elhelyezve. TEhát ha netán kitépnék a bizti ajtaját, akkor még jó fél óráig fon nekik szólni a kürt az aksikról.

A legolcsóbb viszont a szeges megoldás. Csak sötét helyen lehet, én kihegyezném a szegek végét tűhegyesre, és 5-10 cm-enként lennének kirakva. 1-2 m-es sávba doszt elég volna, abba 100 hogy beleugranának. Légpuskával én raknék ki a tetőre, fára lufikat, erős festékes vízzel feltöltve, esetleg tintával, és ha alatta vannak azt lőném ki. Lenne meglepetés! :D Valamint nem tudom, milyen a kerítéed, ha könnyű átmászni rajta, pl drót, akkor arra is nyugodtan mehet egy kis szögesdrót, Nato háló. Itt megmagasították a kerítést a gyümölcsösbe, az említett fajta miatt, és az egyik gyerek átmászás közben leesett, eltört a keze 2 helyen, meg az egyik lába a bokájánál. Nem vettek elő senkit, csak a cigányt.

2013. máj. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szerintem az a legjobb, ha két kiképzett kutyát tartassz, ami nem fogad el ételt csak a tájából, ami meg nyilván a ház közelében Lenne, így esélytelen a mérgezésük. De egyébként a tyúkok este nem tojnak, miért nem szeded össze még világosban a tojásokat.
2013. máj. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ja és hogy a kérdésre is válaszoljak, a fejbelövés légpuskával akár halálos is lehet, de ha nem is lesz halálos, rád foghatják, hogy a támadásod az élet kioltására irányult.


170. §

(1) Aki más testi épségét vagy egészségét sérti, ha a sérülés vagy a betegség nyolc napon belül gyógyul, a könnyű testi sértés vétségét követi el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) Ha a testi sértéssel okozott sérülés vagy betegség nyolc napon túl gyógyul, az elkövető a súlyos testi sértés bűntettét követi el és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(4) Bűntettet követ el, és egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő az elkövető, ha a testi sértés maradandó fogyatékosságot vagy súlyos egészségromlást okoz, illetőleg, ha a súlyos testi sértést különös kegyetlenséggel követi el.


(5) Aki a (2)-(4) bekezdésben meghatározott bűncselekményre irányuló előkészületet követ el, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(6) A büntetés két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a testi sértés életveszélyt vagy halált okoz.


Tehát a légpuskás esetért pár év börtönt biztos kapnál, márcsak a jogvédők nyivákolása miatt is, akik a szegénymegélhetési bűnözőt védenék. Például szolgáljon az idős bácsi esete, aki áramot vezetett a kertjében (nem a kerítésbe!) és meghalt a "megélhetésibűnösző".


Tehát még mindig azt tanácsolom, hogy szedd össze a tojást időben :)

2013. máj. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!