Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Foglalkozik e a munkaügyi...

Foglalkozik e a munkaügyi felügyelőség ha névtelen feljelentést teszek, ha valaki feketén dolgozik? Pl. szerelő, lakatos, fényező, stb tevékenységet folytat.

Figyelt kérdés
2009. okt. 5. 22:15
 1/7 anonim ***** válasza:

engem három helyről nem fizettek ki eddig maszekcégek, mindhármat felnyomtam, hogy feketén foglalkoztatott, azt egyik sem kapott még bírságot se.

elvileg amúgy foglalkozik vele, hivatalból. :)

2009. okt. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

dehogy foglalkozik.....

én voltam bent a munkaügyi főfelügyelőségen, feljelentettem, semmi....

voltam bent a munkaügyi biróságon, ott olyan nő volt, akinek fogalma sem volt a dolgokról és inkább azt mondta hogy keressek fel egy jogsegély szolgálatot.....

szóval szar a rendszer, szar minden, peig én mindent tudok papirokkal bizonyítani, de hiába....

2009. okt. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem jó helyen szóltál... :D


Az APEH-nál kellett volna felnyomni az illetőt, tuti 2 héten belül megmogyorózzák! Tudnillik ez adócsalás, erre ugranak az apeh-nál.

2009. okt. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem nem a foglalkoztatással van bajom.Nekem csinálta az autóm,kifizettem,szarul csinálta meg aztán nem foglalkozott vele.A hiba 2napmúlva jelentkezett,ugyan az amivel oda vittem.Szóltam neki hogy csak nem jó az autó,és nem foglalkozott vele.Mondván hogy sok dolga van,és különben is mehetek a jóistenhez panaszra nem tudom bizonyítani hogy ő csinálta.Másik illető meg csinálta így 2szer fizettem.Ezért akarom meg szivatni.
2009. okt. 6. 05:55
 5/7 anonim ***** válasza:

Eső után köpönyeg.


Megelőzés: szerződés xxx hibajelenség feltárására és javítására nnn Ft-ért, garanciával. Enélkül: ugyanez szóban tanúk előtt.

2009. okt. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
12.50esnek.Eső után köpönyeg?Hát nem hiszen hogy ha feketén csináltatsz valamit,majd fog neked szerződést írni.Nem azt kérdeztem hogy ha szervizbe viszed a kocsit,mi a teendő.Hanem ha névtelenül felnyomom fekete munka,és baleset és egészségkárosítás veszélye miatt,akkor mit lép a munkavédelmi felügyelőség?
2009. okt. 6. 18:50
 7/7 anonim válasza:

Szia kérdező!


Az lenne a kérdésem hogy sikerült e valamit intézni, én is hasonló helyzetben vagyok és arra lennék kiváncsi hogy volt e valami eredménye a feljelentésnek.

Előre is köszönöm a válaszod!

Nem szeretnék lyukra futni, ha nincs eredménye a dolognak.

2010. dec. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!