Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek van e felelőssége...

Szerintetek van e felelőssége a Fidesznek az ellenzéki tevékenységét illetően abban, hogy ide jutott az ország?

Figyelt kérdés
2010. márc. 28. 19:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
72%
Van. Természetesen nem akkora, mint az MSZP-é, de van.
2010. márc. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
69%
Nagyon is sok.8 év alatt mást sem csinált,mint a kormányt szidta,és minden javaslatot elutasított.Helyette pedig nem mondott jobbat.Lényegtelen kérdésekben nyújtott be módosító inditványt,a lényegesebbekben pedig nem.Arról már nem is beszélve,hogy kivonulgattak a parlamentből.Most is számonkérhető program szernit a kormányra hivatkoznak.Ha nyernek,akkor minden megszorításnál arról beszélnek majd,hogy nem tudtuk,hogy ez is-baj,meg az is baj.
2010. márc. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
18%

Nagyon is sok.8 év alatt mást sem csinált,mint a kormányt szidta,és minden javaslatot elutasított.Helyette pedig nem mondott jobbat.



Tévedés.Rengeteg javaslata volt amit az MSZP egy az egyben kukába dobott,csak ezt valahogy sosem halottam a tv ben.Ja hogy a TV-k 2009 ig az MSZP se..ét nyalták?

2010. márc. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
42%
Hatalmas felelőssége van,de ez nem menti a kormánypártok sokkal nagyobb felelősségét.
2010. márc. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
42%
Nyilvánvaló.
2010. márc. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
45%

Az ellenzék attól ellenzék, hogy nem ő kormányoz. Az ellenzék általában mindig kisebbségben van. Az ő szerepe nem a törvényhozás, (bár szavazati joga neki is van) inkább a kritika. Nyújthat be javaslatokat, de ő önmagában kevés ahhoz, hogy ezeket a javaslatokat meg is szavazza. Ahhoz szüksége van a kormány támogatására is.


A Fidesz nem a teljes ellenzék volt a mostani kormányban, hiszen rajtuk kívül ellenzék volt az MDF is. De még ketten együtt is kevesek lettek volna egy-egy törvény megszavazásához, megváltoztatásához. Erre a legjobb példa a Parlament feloszlatására tett többszöri sikertelen próbálkozás.


Tévedés azt gondolni, hogy a Fidesz semmit nem tett. Javaslatokat nyújtott be, amelyek sok esetben még a megvitatás stádiumáig sem jutottak el. Kritizált is, sokszor, és hangosan. Kongatta a vészharangokat a gazdasági válság kitörése előtt is, de a kormány nem hallgatott rájuk. Amit lehetett, népszavazás útján megakadályozott, így többek között az egészségügy kiárusítását is.


Való igaz, hogy nem küldte a szavazóit a törvényesen megválasztott kormány ellen. Való igaz, hogy nem állította be a híveit kukát borogatni, TV-székházat ostromolni. Ezért lehet hibáztatni őket, bár én inkább úgy gondolom, hogy ez a higgadtság az, ami megmentette az országot egy polgárháborútól.


Végül csak eltelt ez a 8 év. Okozott károkat, de minden kár helyrehozható. A demokráciát megőriztük, és számomra ez a legfontosabb. Nem verték szét a várost, nem gyújtották fel a Parlamentet, nem lincseltek meg senkit, és főleg, nem adtak az emberek olyanok kezébe hatalmat, akik a tüntetések idején a leghangosabban szónokoltak, bár valójában azt sem tudni, honnan jöttek.

Néhány napon belül pár tollvonással leválthatjuk a rossz vezetőket, akár örökre.


Ha már felelősöket keresünk, akkor keressük a hibát magunkban. Ki adott hatalmat az MSZP kezébe, ha nem a nép, a többség? Az MSZP Magyarország döntése volt, hát vállalja is érte a felelősséget! Ne másra, a Fideszre, a cigányokra, a zsidókra, vagy bárkire hárítsa át a maga rossz döntését, hanem ismerje be, hogy hibázott, és tanuljon a hibájából!


Én nem vagyok dühös Gyurcsányra. Sosem szavaztam rá, hiszen tudtam, hogy nem mond igazat. Nem kellett hozzá Őszödi beszéd, csak némi józan ész, és egészséges értékrend. Sosem vonzott a milliárdos-lét pompája, a hatalmas limuzin, ahonnan a maga felsőbbségével dobálta az ígéreteit... Mégis békével viseltem ezt a 8 évet, és vártam 2010 áprilisát. Most pedig bízom az emberekben, hogy tanultak a hibáikból, és többé nem szavaznak bizalmat idegeskedő, arrogáns paprikajancsiknak.

2010. márc. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
19%

ma 20:35


Ne érvelj értelmesen, semmi szükség rá.


A jobbikosoknak ki van adva direktívába, hogy az "ellenzék=kormány", "fidesz=mszp" szöveget nyomassák.


Az lesz a vicces, amikor azok a jobbiknyikok, akik szerint fidesz=mszp azért, mert "a fidesz tétlenül nézte...", majd 4 éven át élvezhetik, ahogy Vona a 30-40 képviselőjével semmit sem csinál 4 évig a parlamentben, csak támadja a kormányt, "nem ad alternatívát" és "tétlenül nézi a Zsidesz kormányzását".


Vicces lesz látni ezeknek a szájkarate-harcosoknak a pukkadozását, ahogy majd Zsobbikoznak és egyenlsőégjelet raknak a Jobbik és a Fidesz közé.


Vagy nem? Lehet, hogy kettős mércével mérnek vagy szimplán hazudnak?

2010. márc. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

ajjajjaj!


20:35-nek, jó, hogy te ilyen optimista vagy! Én nem. Gondolj a sok ostoba, tv által agymosott emberekre, a megvesztegethetőkre, a félősökre, azokra akik egy pártot csak azért elleneznek mert egy dolog nem tetszik a programjukban. Én hányok ezektől.

2010. márc. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Végül is csak ki vonultak az Országházból minden egyes alkalommal... mi lenne???
2010. márc. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva, nagyobb vitát vártam, érvekkel - ellenérvekkel.

Sajnos érdektelen a kérdésem, ezt belátom.

2010. márc. 28. 21:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!