Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyerektartás vagy gyermekelhel...

Gyerektartás vagy gyermekelhelyezés?

Figyelt kérdés

Üdvözlöm a Fórumozókat!

A következő a helyzetem. Tavaly nem tudtam 8 hónapig fizetni gyerektartást, mivel munkanélkülivé váltam. (Sajnos a mai napig nincs munkám).

De tavaly november óta családi segítséggel tudom fizetni a minimum összeget amit a váláskor az exnejem ügyvédje kért gyermekenként. (2 gyermek van)

Az exfeleségemmel jó kapcsolatban vagyunk/voltunk. De ő még tavaly feljelentett 2 hónap nemfizetés után. De erről elfelejtett szólni. Nos mivel nekem nincs állandó lakcímem, nem kaptam meg a bírósági leveleket. Most derült ki május végén, hogy bírósági keresetet adott be az exem, mert a rendőrség lakcímellenőrzést tartott.

Mióta számonkértem az exem hogy mi a problémája azóta mint egy valóságos sárkány úgy viselkedik. Nem kommunikál velem. Felhívtam az illetékes bíróságot és rákérdeztem az ügyszámra, a keresetre és kiderült, hogy nem gyerektartás behajtását kezdeményezte, hanem gyermekelhelyezési pert indítottak el tavaly május környékén. Az elmaradásomat törleszteni kezdtem ( "új" feleségem segítségével, akivel most várjuk az első közös babánkat 3 év házasság után).

Az lenne a kérdésem, hogy mit szeretne elérni a gyermekelhelyezéssel az exem? Akkor ez nem is az elmaradt pénzről szól? Meg akarja vonatni a szülői felügyeleti jogokat? Vagy kizárólagos gyermekfelügyeletet akar??? Miért akar a bíróság előtt érdemtelen és rossz szülőnek beállítani?? Tud valaki bővebb tájékoztatást adni az ügyben? A láthatást már másfél éve módosítattam időszakos láthatásra, mert sajnos nem álltunk úgy anyagilag hogy két hetente több száz km-t autózzunk.

Köszönöm a válaszokat!

Ui.: még annyi eszembe jutott, hogy tavaly amikor feljelentett az exfeleségem, akkor kapott valakitől az ő párja email-ket hogy a kisebbik lányom nem az enyém. Ő valószínűleg azt feltételezi, hogy én küldtem. Pedig egyformán bánunk a két gyermekemmel, mindegyik ugyanannyi szeretete kap, nincs különbség téve. Ezekről az email-ről hallomásból értesültem (rokoni szálakon). Szemtől szembe nem vádolt meg. LEhet ez is várható lesz a tárgyaláson. Ezek ellen élhetek panasszal?



2013. jún. 3. 20:17
 1/4 anonim ***** válasza:

"Az lenne a kérdésem, hogy mit szeretne elérni a gyermekelhelyezéssel az exem? Akkor ez nem is az elmaradt pénzről szól? Meg akarja vonatni a szülői felügyeleti jogokat? Vagy kizárólagos gyermekfelügyeletet akar???"


Ne haragudj, de ezt mi honnan tudnánk??? Miért nem tőle kérdezed meg, hogy akkor most mi van?

2013. jún. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mert mióta megtudtam, hogy ő keresetet nyújtott be ellenm és megkérdeztem mit szeretne, azóta nem kommunikál velem! Semmit!! Nem reagál a megkereséseimre. Ezért nem tudom mit tegyek. Ügyvédre nem nagyon van pénzem.
2013. jún. 3. 20:25
 3/4 anonim ***** válasza:

ne haragudj.

ott maradt gyerektartás nélkül.

a küldött leveleket nem (tudtad) átvenni.



most mit vársz tőle? mit toleráljon még ????!!!!!!


ahhoz, hogy kapjon az államtól gyerektartás megelőlegezést, ahhoz kellett lépnie.

Azzal meg, hogy időnként fizetsz, azzal meg csak bekavartál neki, mert akkor nem adja az állam.


meddig takargasson neked még?

Neki a gyerekek érdekét kell néznie.


Hajléktalan lettél? hogy-hogy nincs címed?

Valamit csak tudnál dolgozni, nem?


Az "új" gyerekedet is a semmire vállalod?


nagyon felelőtlen vagy !!!!!!

2013. jún. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azért nincs állandó lakcímem, mert nem tudok sehova állandóra bejelentkezni!!! Az exem nem tudott várni 2 hónapot amíg megoldottam volna a problémám és kényszerkijelentette a legutólsó közös lakhelyünkről. ezt hallván egy albérletbe sem engednek állandó lakcímre bejelentkezni, csak tartózkodási helyileg, de úgy meg nem érvényes a lakcímkártya. Tehát mondhatni igen hajléktalan vagyok. Nem csak fizetgetem, a kimaradás után már 7. hónapja fizetjük a párommal rendesen. Illetve a törlesztést is elkezdtük már! Nem éndolgozom, hanem a párom, de nem részletezem hogy miért nem tudok dolgozni. De emberek vagyunk megeggyeztünk, hogy amint tudjuk azonnal fizetni fogunk. A gyerekek nem maradtak éhen, mert a házrészem amit ott hagytam nekik, szépen eladta az anyuka a gyerekeim feje felől, szóval....ez no komment. A másik dolog meg azért nem vállaljak másik házasságomban gyereket, mert már van kettő?? Akikről egyébként gondoskodok és gondoskodnék ha hagynák.
2013. jún. 4. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!