Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy bírósági tárgyaláson...

Ha egy bírósági tárgyaláson meghoznak egy döntést azt azonnal végrehajthatóvá teszik vagy annak is kell kb.15 nap, hogy jogerőre emelkedjen?

Figyelt kérdés

Ha egy bírósági tárgyaláson meghoznak egy döntést azt azonnal végrehajthatóvá teszik vagy annak is kell kb. 15 nap, hogy jogerőre emelkedjen???

Előre is köszönöm.



2013. jan. 21. 17:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen ügyben, de általában akkor jogerős és végrehajtható, ha nem jelentett be senki fellebbezést ellene (amennyiben lehet).
2013. jan. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Sajnos nem lettem okosabb vagy én tettem fel rosszul a kérdést!?

Gyermekelhelyezés ügyben.

De jogerőre tud emelkedni a bírósági tárgyaláson már???

Vagy itt is fellebbezési időnek kell eltelnie???

Köszönöm

2013. jan. 21. 22:02
 3/4 tomala ***** válasza:
Ha a bíróság nem rendel el előzetes végrehajtást (ritka), akkor CSAK jogerőre emelkedett határozatot lehet végrehajtani. Magyarán az ítélet után a fellebbezési idő elteltével, ha nincs fellebbezés.
2013. jan. 22. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 tomala ***** válasza:
Másodfokon az ítélet kihirdetésétől.
2013. jan. 22. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!