Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki nyugdíjba megy...

Ha valaki nyugdíjba megy 2013. június 30-án, akkor mikor kapja először kézhez a nyugdíját?

Figyelt kérdés
Van valamennyi átfutási idő, vagy augusztus elején már automatikusan kapja a júliusi nyugdíját?

2013. jún. 5. 17:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez nagyon változó sőt az összeg is. Van egy elv az, hogy nyugdijas nem maradhat ellátás nélkül. Tehát a 2/3-ad részét mielőtt megkapod . Amikor a teljes számításra sor kerül akkor megkapod a különbözetet is . Fel a fejjel mert nem maradsz ellátás nélkül.
2013. jún. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Dudok Andrásné ***** válasza:
Én okt.9én mentem ny.ba és dec7. én egy ősszegben kaptam meg. Nyugdij mindég az adott honapra jár nem utolag. Már a jun.30ra is jár.Ha a határozat megy akkor pár nap csak utána.Nekem volt igazolás hiány azért csuszott.De már akkor beadtátok ugye a kérelmet, mert azt május 30án belehetett adni, igy elobb van az ügy 30 nappal.
2013. jún. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. jún. 9. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!