Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elégedett vagy az ítélettel?

Elégedett vagy az ítélettel?

Figyelt kérdés
Szita Bence gyilkosai tényleges életfogytiglant kaptak első fokon.
2013. jún. 6. 14:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag még élt amikor eltemették.Most mit lehet erre mondani?
2013. jún. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
A jelenlegi törvények alapján ez a max.ami adható, de a régi rendszerben felakasztották volna őket, amit igazából megérdemeltek volna.
2013. jún. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Igen igazad van,ez volt a maximum.Szerencsére megkapták.
2013. jún. 6. 14:43
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát lehetne kicsit keményebb is, mondjuk mindent meg kéne tenni, hogy a lehető legrosszabb legyen nekik a hátralévő életük.
2013. jún. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Ne félj azt is meg fogják bánni,hogy megszülettek,négy fal közé lesznek zárva egész hátralévő életükben,még felfogni is nehéz nem még elviselni,gyakorlatilag csak ahhoz lesz joguk ,hogy meghaljanak,eddig azt hiszem 3 tényleges életfogytos lett öngyilkos,és többen megőrültek.
2013. jún. 6. 14:47
 6/17 anonim ***** válasza:
A nő is meg a két fickó is megkapta?
2013. jún. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Igen!Egyforma az ítélet.
2013. jún. 6. 14:54
 8/17 anonim ***** válasza:

Az jó, mind a három maximumot érdemel.


Amúgy a lovam után nem köthetem őket, úgyhogy azzal elégedett vagyok, hogy a lehető legnagyobb kiszabhatót kapták. A tényleges életfogytiglan sem kellemes.

2013. jún. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Sajnos nem teljesen. Jogerős ítéletnek kellett volna lennie kizárva a fellebezés és a másodfokú tárgyalás lehetőségét!

Azaz, az időhúzás lehetőségét.

2013. jún. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 ConnectCare ***** válasza:

Tudom, én leszek itt most a "feketes.ggű", de szerintem ez egy rossz ítélet.


Én ott kezdeném, hogy ha én bíró lennék a tényleges életfogytiglant elvből nem alkalmaznám, mert szembemegy a büntetőjog alapelveivel, eszmeiségével és akár más jogokkal is (kb. ugyanaz az érvelés, ami miatt halálbüntetés sincs).


De ha ezzel nem is számolok, akkor sem tesz ez az ítélet különbséget az elkövetők bűnössége között, ami azért nem ugyanaz az emberölést valóban elkövető, annak társa és a felbujtó esetében.


Másodszor történik meg, hogy média által kiemelten kezelt emberölési ügyben kiemelkedően súlyos ítélet születik. Az, hogy az ügy ismertsége ezt a hatást váltja ki pedig szerintem nem helyes.


Ha fogadhatnék rá, azt mondanám, hogy a másodfok enyhíteni fog legalább az egyiküknél, de majd meglátjuk.

2013. jún. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!