Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan és hová kell Hágában...

Hogyan és hová kell Hágában benyújtani panaszt, ha az állam, egy felmentő ítélettel végződő per folyamán lefoglalt vagyonnal nem számolt el a gyanúsítottnak, azaz a károsultnak?

Figyelt kérdés
És mekkora anyagi áldozat szükségeltetik mindehhez.

2013. márc. 18. 12:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezzel nem foglalkoznak Hágán, ezt egy egyszerű bírósági eljárás alatt el lehet intézni. Hágán nemzetközi bíróság van, ahol több államot érintő ügyeket, főleg háborús bűnöket tárgyalnak.
2013. márc. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hágában két nemzetközi bíróság van.

Az egyik a Nemzetközi Büntetőbíróság. Ez az ami egyének bünügyeid vizsgálja és itélkezik felettük. (háborús bűnök, emberiesség elleni bűnök stb)

A másik a Nemzetközi Bíróság. Ez pedig országok közötti jogvitában dönt. (Ilyen volt pl a Magyar-Szlovák jogvita Bős-Nagymaros és Duna elterelése miatt)


Ahova te akarsz menni az a strasbourgi Emberi Jogok Európai Bírósága. Ide akkor nyújthatsz be keresetet ha itthon már minden jogi fórumot kimerítettél. Gyanus nekem, hogy jelen esetben ez még nem történt meg (bár nem tudom).

2013. márc. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

hát igen, csak ne aggódj, tesznek ők arról h semmit se tudj bizonyítani :(

nekem is foglaltak le olyan dolgokat amelyek egyszerűen csak "eltűntek", na meg került olyan is a jegyzőkönyvekbe amik meg nem is voltak ott. szal Maon az igazadért harcolni nagyjából egyenlő a lehetetlennel, ne viccelj, nem gondolod h majd úgy ítélnek neked h fizetniük kelljen ...


én pl kérdeztem az okosokat amikor visszaadtak "mindent" mert persze igen melléfogtak velem, hogy mégis hol van ez meg az, aztán csak annyit válaszoltak h az ügyész azt mondta h azt ne adják vissza. na puff. de nehogy azt hidd h erről bármi papírom van. eltűnt és kész ... figy, ez itt magyarország tudod, a lehetőségek hazája, itt bármi megtörténhet, meg annak az ellenkezője is.

2013. ápr. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!