Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Te mennyi összegnél tennél...

Te mennyi összegnél tennél feljelentést, ha észrevennéd, hogy "ismeretlen tettes" ellopta a pénzed?

Figyelt kérdés

Sokan nem tesznek feljelentést,ha csak kicsi összeget lopnának el tőle.

Tőlem 6 ezret loptak,szerintetek tegyek feljelentést?



2013. jún. 13. 21:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Tehetsz feljelentést de esélytelen hogy eredménye legyen. A kérdésre válaszolva én olyan 2-3 ezer után szidkozódnék 5-10 ezer után pedig már mennék a rendőrségre. Zsebmetszők voltak?
2013. jún. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ ki lopta hol lopta, van e bizonyítékod?

Ha az utcán egy ismeretlne, annak nem sok értelme van.

2013. jún. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző is írta, attól, függ hogyan, milyen formában történik. Ha a kocsit feltörik és elviszik a tárcám, amiben van 2000 forint, akkor megteszem a feljelentést.

De ha otthagyom egy kocsmában a pulton és valaki kivesz belőle egy 5-öst akkor nem, én voltam a hülye, megérdemlem.

De amúgy olyan 20 körül kezdenék el vele jobban foglalkozni, innentől kezdve már megérné nekem a rendőrségre járkálás, a kamerafelvételek kikérése...stb.

2013. jún. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Zsebmetsző volt,a metrón.

Nincs is értelme,mert nincs bizonyíték.


Sokat hallottam már,hogy valakiktől elloptak egy-két milliót,de semmi bizonyíték nem volt és nem is tudta a rendőr sem kideríteni.


A rendőr amúgy felveszi az adatokat és úgyis azt mondaná,hogy van bizonyíték?-én mondanám nincs,tuti azt mondaná,hogy nyomozni fogunk azért,közben pedig ők is tudják nagyon jól,hogy úgysem lesz meg a tettes,csak ugye ők ezt a sértettnek nem mondják.

Szóval tényleg értelmetlen lenne szaladgálni a rendőrségre?

2013. jún. 13. 21:44
 5/13 anonim ***** válasza:
A szerelvényben van kamera?
2013. jún. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nincs.az állomáson van,de esélytelen a sok ember közűl kideríteni,meg a mai szemcsés rossz minőségű kamerákról senki nem deríti ki.
2013. jún. 13. 22:03
 7/13 anonim ***** válasza:
Nincs olyan összeg, melynek ellopása esetén feljelentést tennék. Mondom ezt úgy, hogy egyszer mindenemtől megfosztottak, egyetlen ruhám maradt, ami rajtam volt.
2013. jún. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem írtad, de ha ellopták az irataidat is, akkor mindenképp tegyél. Jobb esetben így azokat legalább visszakaphatod, ha valaki megtalálta és leadta, míg rosszabb esetben akár vissza is élhetnek vele.
2013. jún. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Nincs.az állomáson van,de esélytelen a sok ember közűl kideríteni,meg a mai szemcsés rossz minőségű kamerákról senki nem deríti ki."


Honnan tudod, hogy milyen a kamerarendszer.


A környékbeli rendőrök úgy ismerik a zsebeseket mint a tenyerüket. Ők meg a civil erre szakosodott rendőröket, akiknek az a feladatuk, hogy pont őket érjék tetten ha tudják.


Lehet egyből felismernének egyet a képen, hogy kiszáll a szerelvényből. Csak sajnos ezzel nincs bizonyítva, hogy ő volt.

2013. jún. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, hogy kb 1M Ft lenne az a lélektani határ, ami él már a lehetetlent is megpróbálnám.
2013. jún. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!