Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha ez én udvaromra, kertembe,...

Hoppkins kérdése:

Ha ez én udvaromra, kertembe, házamba, egy idegen ember bejön akkor én alkalmazhatok ellenne erőszakot vagy valamilyen eszközt?

Figyelt kérdés
2013. jún. 19. 15:20
 1/9 anonim ***** válasza:
10%
Géppisztollyal leadhatsz rá egy sorozatot!
2013. jún. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Úgy tudom csak arányosan védekezhetsz, tehát ha pl. egy bottal jön veled szembe, nem lőheted agyon.
2013. jún. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De ha puszta kézzel jön lopni?
2013. jún. 19. 15:41
 4/9 anonim ***** válasza:

[link]


Ez nem túl friss, de szerintem még nem is fogadták el.

2013. jún. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az, ha csak bemegy még nem jelent semmit. rengetegszer volt, hogy hozzánk is bejött valaki pl csomagot hozott vagy a házban lakókat kereste.

Ha éppen tetten éred lopás közben az már más eset. Nem verheted meg, de kihívhatod a rendőröket, és ha megpróbál menekülni, akkor feltartóztathatod testi kényszerrel is.

2013. jún. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Claww válasza:

Ha bemegy az udvarodba és te "veszélyeztetve" érzed magad akár le is lőheted. ez lett az új törvény M.o-n ..

Az más hogyha nem a te területeden van de pl neked támad akkor önvédelemből te is megsebesítheted (úgy hogy ne legyen halálos) [persze nem úgy hogy neked dob egy követ te pedig meglövöd] :D

2013. júl. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Bejön kertembe észreveszem hogy ott van valaki akkor mit kell tennem felszólítsam vagy 1 bottal leüthetem azonnal?
2013. júl. 8. 20:51
 8/9 Claww válasza:

Ha veszélyhezetben érzed magad azonnal ütheted (főleg ha pl vegyver van nála vagy lopni akar).

De ha nem érzed magad veszélyben akkor felszólitod és ha ellenáll vagy hasonló akkor ütheted.

Mivel a te területeden van.

2013. júl. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
ok köszi értem
2013. júl. 9. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!