Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki bejelentkezik a...

Ha valaki bejelentkezik a lakásomba, annak lehet valamilyen következménye? (hitelt vesz fel és ha nem fizeti az én lakásomra terhelik ilyesmire gondolok)

Figyelt kérdés
2013. jún. 21. 05:47
 1/4 anonim ***** válasza:
69%
Azt nem, mert csak a tulajdonlap alapján lehetne. Ellenben vegrehajtaskor vihetnek mindent, hacsak nem tudod számlával igazolni, hogy a tied.
2013. jún. 21. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
28%

Szia

Én a helyedben nem engedném meg ,hogy bejelentkezzen hozzám. Úgy tudom ,hogy az állam a lakásban élőt védi szóval ,ha összevesztek kb nem teheted ki a lakásodból.

2013. jún. 21. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Muszáj neki valahová bejelentkeznie.
2013. jún. 21. 08:04
 4/4 anonim ***** válasza:
53%

A bejelentkezés nem jelent semmilyen tulajdonjogot. A lakásban fellelhető ingóságok tulajdona se lesz a bejelentkezőé.


ha jön a végrehajtó a lakcímére, akkor se fogja elvinni a fellelt tárgyakat, mert megmondod, hogy a tied. nem kell számla sem. Ilyennel csak ijesztgetik a népeket, meg az irodista értelmiségiek, mert ezek ilyenek.


A gyakorlatban úgy zajlik le egy ilyen ingó végrehajtási foglalás, hogy megkérdezget a tárgyakról hogy kinek a tulajdona, és te és az adós is nyilatkoztok. Számla nem kell, de jó ha van. A legdurvább, hogy a szobáját megnézi a végrehajtó és az ott találtakat viszi el, mert arról joggal feltételezi, hogy az övé, de ott se mindent, csak ami nem életszükséglet. Megírja a jegyzőkönyvet ott helyben, ha beengeded, és eredménytelenek nyilvánítja az eljárást. a végrehajtást kérő ezután fizeti a költségeket, ami jó sok.


ne fossál ettől, engedd be az embert, ha neked jó

2013. jún. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!