Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet csinálni, ha napok...

Mit lehet csinálni, ha napok óta minden éjjel többször megszólal egy riasztó, és senki nem kapcsolja ki?

Figyelt kérdés
Valószínűleg autó, de nem tudjuk, hogy kié, mert van az utca másik oldalán egy telep, ahol kamionmosó van, meg ilyesmik, és onnan szól.

2013. jún. 21. 23:07
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
Karácsony este az ablakom alatti parkolóban megszólalt egy riasztó. Negyven percig hallgattam, aztán beszóltam a rendőrségre telefonon. Öt perc múlva kijött egy járőrkocsi, leolvasták az üvöltő autó rendszámát,lekérték a központból a tulaj lakcímét (a szemközti házban volt), felcsengettek hozzá, a tulaj lejött, és elhallgattatta a szirénát.
2013. jún. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

Többféle megoldás létezik:


1. Jelezni a telep tulajdonosának / üzemeltetőjének a problémát

2. Amikor megszólal a riasztó, hívni kell a rendőrséget. Jó esetben 10-15 percen belül kint van egy járőr, és utánanéz a dolgoknak

3. Kimenni és megkeresni az autót. Üzenetet hagyni az ablaktörlő alatt, vagy felírni a rendszámot és bejelentést tenni. Ha ezek sem használnak, össze lehet kenni a kocsit valamilyen jól tapadó, lemosható, de nehezen eltávolítható anyaggal, például tojással, tésztával stb. Utóbbit én is csináltam egy kocsival, amelyik az ablakom alatt vijjogott minden éjjel. Miután összeragasztgattam tésztagalacsinokkal az egész kocsit, többet sosem láttam...

2013. jún. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem férünk hozzá a kocsihoz, mert bent van egy zárt telepen. Lehet, hogy kimegyünk most, de csak a portásnak tudunk szólni. Ha ő nem reagál, jön a rendőrség, bár a szüleim szerint nem kéne kihívni őket...
2013. jún. 21. 23:27
 4/4 anonim ***** válasza:
49%

Velünk szembe is van egy ilyen telep féle, igaz nem mindig de néha megszólal ott is a riasztó. Amikor munkaidő volt és éppen itthon voltam, átmentem szólni a tulajnak hogy magyarázza már el miért van ez, ő azt mondta hogy nem tud mit csinálni, mert riasztani kell nehogy ellopják onnan, plusz ugye ő sincs ott mindig.

De mondta hogy macskák csinálják ezt mert volt hogy nappal is megszólalt a riasztója és az egyik munkás vette észre hogy egy macska nagyon szeret ráugrani a fáról.

Persze azóta már arrébb álltak vele egy jobb helyre de ugyanúgy megszólal főleg tegnap éjszaka hajnali 3 kor nyitott ablak mellett. Nagyon jó volt erre ébredni.

Nagyon nem lehet mit csinálni, a tulajjal kell beszélni hogy vagy vigye oda ahol nem kapcsol fel olyan gyakran a riasztó, vagy iktassa ki a fenébe, vagy valamit okozzon.

A környéken is már sokan panaszkodtak miatta, de mindenki csak teszi a fejét hogy "jól van az ott ahol van".

Ha van ott portás akkor neki szóljatok, lehet hogy ő nem tud sokat tenni mert nem biztos hogy van hozzáférése a járműhöz, de ha szól a felettesének erről akkor csak intézni fog valamit, vagy menjetek be akkor amikor ő is bentvan és vele beszéljetek erről.

2013. jún. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!