Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meg tudná valaki magyarázni,...

Meg tudná valaki magyarázni, miről szól az a devizahitelesek számára állítólag életbevágó fontosságú per, amiben mára várták a Kúria ítéletét?

Figyelt kérdés

Ebbe bukott bele Szász Károly, ma meg feltűnő tüntetések voltak, miután a Kúria mégsem döntött. Több helyen olvastam, de nem értem az egészet, hogy mi is ez a per, és mi lehet a következménye annak, ha semmissé válnak a devizahitel-szerződések. Szász Károly szerint bankpánik és államcsőd is lehet, de őt leintették, a kormánypártiak szerint hülyeségeket írt.


[link]



2013. jún. 25. 15:33
 1/9 anonim ***** válasza:

a helyzet az, hogy ez egy tipikusan lázadás helyzet. a pereskedőknek csak addig terjed a látóköre, hogy vesszen a devizahitel, mert az rossz. arról, hogy mi történik utána gyakorlatilag senkinek fogalma sincsen.


normál esetben, ha egy szerződés semmis, akkor vissza kell állítani az eredeti állapotot. és kb. itt meg is áll a tudomány. mi az, hogy vissza?

2013. jún. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az egész arról szól, hogy valami szánalmas indokkal beperelte az egyik SZVDH-s az egyik bankot és most a kormány nyomására az SZVDH-s javára kellene ítélni, csak ha ezt megteszik akkor az egy újabb mérföldkő a kommunizmushoz vezető úton ezért inkább húzzák-halasztják a döntést.
2013. jún. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 ConnectCare ***** válasza:

A magyar jog szerint egy szerződés érvénytelen, ha a felek egyike lényeges körülményben tévedett, amely ismerete mellett valószínűleg meg sem köti a szerződést.


A felperes szerint nem került rendesen meghatározva, hogy milyen költségei vannak a hitelnek, illetve szerinte gond van az árfolyamokkal is. A bank vételi árfolyamon adott pénzt, az ügyfél viszont eladásin kell, hogy törlesszen. Ez benne is van a szerződésben. A felperes szerint azonban a két árfolyam közti eltérést is szerződésbe kellett volna foglalni.


Ha a bíróság ezt elfogadja és ezt olyan körülménynek ismeri el, ami ismeretében a szerződő ügyfél valószínűleg nem kötött volna szerződést, akkor érvénytelenítheti a szerződést.


De én nagyon meglepődnék és kicsit csalódnék is a magyar bírósági rendszerben, ha ennek ez lenne a vége.

2013. jún. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"A magyar jog szerint egy szerződés érvénytelen, ha a felek egyike lényeges körülményben tévedett, amely ismerete mellett valószínűleg meg sem köti a szerződést."


Ilyen a PTk.-ban nincs.


---


A semmisseg eseten az eredeti allapot helyreallitasanak van helye. Magyarul mindenki visszafizet mindent amit a masiktol kapott. A gond ezzel az, hogy az ados ennek megfeleloen a penz hasznalataval az elmult törlesztesi idoszakra vonatkozoan gazdagodott, aminek az erteket ki kellene adnia a banknak. Ennek a kiszamitasa lesz erdekes (mit vesznek alapul, a forinthitelek akkori kamatat? Hiszen a hitelösszeg hasznalatanak jogat azzal szokas ellentetelezni). Kivancsi vagyok en is a Kuria milyen iranyba megy, varjuk ki a döntest, utanna lehet azt kritizalni! Szasz meg maradjon meg a penzügyeknel, a birosag feladata nem a nemzetgazdasag muködokepessegenek fenntartasa, hanem a jogallamisag orzese, ami nem valosulhat meg, ha a Kuria nem a hatyalos jogszabalyok alapjan dönt.


Arra felhivnam meg a figyelmedet kerdezo, hogy minden bank hitelszerzodese mas, es bankon belül is vannak elteresek. A Kuria egyedi eseteket dönt el, nem fog a konstrukciorol sommas iteletet mondani.

2013. jún. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 ConnectCare ***** válasza:

Lehet, hogy nem jól fogalmaztam, erre gondoltam:


Ptk. 210. § (1) Aki a szerződés megkötésekor valamely lényeges körülmény tekintetében tévedésben volt, a szerződési nyilatkozatát megtámadhatja, ha tévedését a másik fél okozta vagy felismerhette.

2013. jún. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát elég izgalmas...
2013. jún. 25. 17:28
 7/9 anonim ***** válasza:

SENKI nem kötelezte őket, hogy devizahitelt vegyenek fel. Miért az adófizetőknek kellene fizeti helyettük? Aki hitelt vesz fel, az fizesse is vissza! Vagy ők ingyen akarnak lakáshoz jutni?

A mértéken lehet vitatkozni, de a visszafizetés jogosságán nem!

Szász Károlynak igaza van.

2013. jún. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ConnectCare, tevedes? Hat nem tudom, hogy ra tudjak-e bizonyitani a bankokra, hogy a hitelfelvevok tevedeset (gondolom az arfolyamkockazatot illetoen) a bankok okoztak, vagy felismertek. Nehez ügy, de nem elkepzelhetetlen. Szerintem a birosag hamarabb mondja ki a semmisseget a joerkölcsbe ütközes miatt, mint a megtevesztes miatt (egyesek azt mondjak hogy nincs is hitelszerzodes, mert nincs megallapodas az ellenertek tekinteteben, bar ezt a Kuria ha jol tudom elvetette azon az alapon, hogy ez egy atipikus szerzodes). Mindenesetre kivancsi vagyok, hogy döntenek, az ügyvedek nyilvan mindent bevetnek mindket oldalon.
2013. jún. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A jogot nem ismerem. Mindenesetre a bankok a gumiszerződéseikkel maximálisan visszaéltek erőfölényükkel. Az állam erős szervezet kötvényeket bocsájt ki pl. 10 év fix 5% kamat külföldi devizában vagy forintban. A bank ezzel szemben aláíratta az ügyfelekkel, hogy tetszése szerint játszhat a kamatokkal és a banki költségekkel. Ez gondolom nem csak hányinger, hanem törvénytelen is. Karcsi államcsődöt vizionált az ítélet miatt. Szerintem kormányunk rájött, hogy a jogsértés miatt pl. az OTP bedől és könnyű préda lesz néhány más bankkal ehgyetemben. Ezek viossza fognak kerülni állami tulajdonba. Pl. Csányi úr off-shore cégeken keresztül birtokolt vagyonkájával együtt. Miközben ő bölcs előrelátással vásárolhatja fel a hazai vazelinkészletet.
2013. jún. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!