Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyermekelhelyezés kapcsolatos...

Gyermekelhelyezés kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés

2011-ben született egy egyzség,hogy a kislányunk az édesanyához kerül.De az életársam és a kislányom vissza jöttek hozzám,2012 márciusában.2013 Június 25-én úgy dontött elköltözik újra és visszi a kislányt is,de a kislány nem akart menni és velem maradt.Kint voltak a rendőrök is,akik jegyzőkönybe vették,hogy sír a kislány és nem akar menni.De állítólag az-az egyezség érvényes,és nála kellene hogy legyen a kislány.


Szó szerint idézem mi áll a végzésban.:

A kapcsolattartás újraszabályozását rengdező jogerőre emelkedésétől,számított 2 éven belül abban az esetben lehet kérni,ha azok a körülmények,amelyekre a bíróság korábbi döntését alapította lényegesen megváltoztak,és a kapcsolatartás újraszabályozása a gyermek érdekeit szolgálja.A bíróság a keresti kérelem benyujtása esetén megállapíthatja.



Én a keresetet benyújtottam,a kérdésem az lenne szerintetek a eltudja-e vinni tőlem a tárgyalásig,mert bármerre megyek mindenhol azt mondják,bonyolult,és az életközöség vissza állt,és nem tudom azt vizsgálják-e.Minnél több választ szeretnék olyan emberektől akik jártasak ebben,vagy voltak hasonló helyzetben?


2013. jún. 28. 18:11
 1/1 anonim ***** válasza:
Annyira azért nem bonyolult a dolog... az élettársi kapcsolat csak akkor számít, ha az hivatalosan be is van jelentve. A gyerek kiskorú és ha papíron az édesanyja a gyámja, akkor elviheti bármikor, mert a gyermekfelügyeleti jogot ő gyakorolja és egy ilyen kereset beadás nem halasztó hatályú, ezt pedig az életközösség visszaállás sem befolyásolja csak akkor, ha az egyezséget módosítottátok. Bár azt nem értem, hogy miért akarna egy édesanya rosszat a gyerekének...
2013. jún. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!