Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szép napot mindenkinek!...

Szép napot mindenkinek! Taxizom, beteg idős, nehezen mozgó emberért mentem, viszont csak szabálytalan megállás árán tudtam felvenni. A közterületes megvágott 25000-Ft. Ra mert nem volt meg az 5-méter a zebrától. Lehet tenni valamit?

Figyelt kérdés

Hátúlról jött, nem szólt, csak fényképezett.

Mondtam, hogy mozgássérültért jöttem, válasz, "őt ez nem érdekli "

Most ilyenkor nem vagyok közfeladatot ellátó személy, nem sérűlnek

a jogaim? Vagy a beteg ember jogai?



2012. nov. 13. 09:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Mondta, őt nem érdekli, Nagyjából ennyire terjed a közteresek objektivitása, leszarja kiért mész, ha szabálytalanul parkolsz büntet.


Egyébként teljesen jogszerű volt, tilosban parkoltál, büntetett. Az hogy ez egy nem minősíthető hozzáállás már más dolog, de ugye ez még mindig Magyarország.


Jogorvoslati lehetőséged nem nagyon van, nagyon úgy néz ki bebuktad azt a 25-öt. A közteres meg költse gyógyszerre a fizetését.

2012. nov. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy bukó, de inkább leülöm a büntit:-)
2012. nov. 13. 09:55
 3/6 anonim ***** válasza:

Próbáljatok utána nézni, mert ezzel ha jól emlékszem a HÍR TV egyik Híradójában is foglalkoztak valamikor az ősszel, pont ilyen esetet mutattak. A végeredménye a riportnak az volt, hogy valahol, valami jogvédelemnek ilyen esetben is lennie kell, kellene, stb.

Érdemes lenne utánajárni!

2012. nov. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Várom a további hozzászólásokat.
2012. nov. 13. 10:25
 5/6 Napkiraly ***** válasza:
ha előlről fotózott és a hátsó ablakban volt kint, vagy hátulról fotózott és az első ablakban volt kint, akkor semmi gond, rokikártyát lemásolod, utastól írásos nyilatkozatot beszerzel. Ha mindkét irányból fotózott, akkor buktad.
2012. nov. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
kedves taxis!ne haragudj,de én mint autoval közlekedö polgár,engem nagyon is zavar hogy a taxisok olyan helyen állnak meg ahol nem szabad,söt némelyik,ha van még hely is nem beparkol,hanem csak betolja a kocsi orrát,mert várja az idös hölgyet hogy beszáljon,bezzeg én meg várakozzak mire beszáll,es el hajt a taxis.nem egyszer történt már meg velem.nekem a vélemenyem,a taxira is azok a szabalyok vonatkoznak mint rám,ennyi erövel en is megállhatnék bárhol,de ha van egy kis eszem,gondolkodok,es utána cselekszem.
2012. dec. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!