Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért az önkényes lakásfoglaló...

Miért az önkényes lakásfoglalókat sajnálják akiknek lebontották a házaikat?

Figyelt kérdés

Ma volt az RTL-en,hogy a telket amelyen az önkényes lakásfoglalók felhúzták a házaikat, megvette a telek szomszédja és 1 kivételével ledózeroltatta az összes házat ami ott állt.

Erre nyilatkozott a gyermekvédelmis ,hogy ez embertelen, meg aztán mondja ,a riporter a végén,hogy a telek tulajdonosa 1 hónapig engedte annak az egy háznak a maradását ,hogy oda vigyék a bútoraikat és azért is pénzt kér majd, és mindezt elég gúnyosan,hogy micsoda zsugori alak lehet a telek tulaja.

Holott szerintem kur*ára igaza van az új tulajnak és rohadt jó fej,hogy egyáltalán meghagyta azt az egy házat mert azt is elbontathatta volna és csináljanak amit akarnak.

És az volt a fő probléma,hogy 3 napjuk volt kiköltözni a lakóknak, mert egyébként lett volna rá esélyük,hogy a házaik maradhassanak volna.

S akkor az a normális,hogy az én telkemen másoknak áll a háza és nem tehetek ellene semmit, mert a telket a büdös életbe nem fogják kifizetni és én meg nem bonthatom a házukat?!Főleg,hogy a szomszéd pont ráfizetett pár milliót,hogy övé legyen a terület és akkor b*ssza meg mert másnak joga van ott lakni mikor egy szalmaszálat sem tett keresztet azért,hogy ott lakhasson?


2013. júl. 11. 21:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
jogosnak jogos valóban. hol ez a videó? Kíváncsi vagyok rá, vajon felvetettek e valami alternatívát, pl, h fizetnek érte vagy bármi. Nyilván nem várhatja el senki se, hogy egy magánterületen ingyen lakhassanak amiért egy másik magánszemély pénzt fizetett.
2013. júl. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Videó:


[link]


(Természetesen reklám van az elején,azt meg kell várni)

2013. júl. 11. 21:37
 3/18 rémuralom ***** válasza:
100%
Embertelen akkor lenne, ha mondjuk nem a saját házát rombolta volna le a tulaj. Vagy ha ezeknek az embereknek nem lenne hová menniük, és mondjuk tél lenne, megfagynának fedél nélkül. Szerintem egyik sem áll fenn, úgyhogy a tulajnak tökéletesen igaza volt.
2013. júl. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%

Ezért nem kell olyan telekre építkezni, ami nem a tiéd. :D

Volt amúgy 40 évük, hogy megvegyék azt a telket, nem gondoltak rá, hogy meg kéne tenni?

2013. júl. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
8%
Embertelen akkor lenne, ha magyarokról lenne szó. De amint látom ezek... Had ne mondjam. Nem sajnálom őket.
2013. júl. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Jól tette!
2013. júl. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
mondjuk nincs valami törvény arra, hogy x év birtoklás után övéké lesz a terület? 40 év azért eléggé sok idő. de lehet, hogy kérniük kellett volna a hivatalban.
2013. júl. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

bár mint írták kérték is, de szerintem túl későn az volt a para.


jah cigók mint látom, de itt megvallom most nem tudom a tulaj pártját fogni. 40évig éltek ott és nem zavarta az eredeti tulajt? Már megbocsáss, de ez így eléggé szemét dolog volt valóban. Ennyi idő alatt már joguk lett volna, hogy megkapják a területet, tudtommal a törvények szerint is.

2013. júl. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
89%

Videót nem nézem meg, de válaszolok.


Jogilag ez nem olyan egyszerű mint gondolod. Kezdjük ott, hogy az eredeti tulaj hülye volt, hogy nem tett ellene, vagy pont, hogy hagyta az ottani építést. Egyik napról a másikra nem épül fel egy ház, a tulajdonosnak pedig kötelező telkét felügyelni (pl parlagfű miatt is).

Házat gondolom saját pénzből lett felépítve, ezzel, hogy lerombolta megkárosította az ott lakókat, így indíthatnak kártérítési pert.

Elbirtoklás jogcímén 15 év után lehet igényelni ingatlant bíróságon. Mivel tulajdonosváltás történt, emiatt már nem szerezhet tulajdonjogot a lakó.

Amúgy önkényes lakásfoglalókkal szemben a kilakoltatás gyorsított eljárásban azonnal végrehajtható, nem kell évekig várni.


Vht.: 183. § (1) A bíróság az önkényesen elfoglalt lakás kiürítését - végrehajtható okirat kiállítása nélkül - nemperes eljárás során hozott végzésben rendeli el. E végzés elleni fellebbezésnek nincs halasztó hatálya.

(3) Ha a kérelem megfelel a (2) bekezdésben foglaltaknak, a bíróság a kérelem beérkezését követő 5 munkanapon belül meghozza az (1) bekezdés szerinti végzést.

2013. júl. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
de, eléggé egyszerű akkor jogilag. A gond az ember volt. Kellett volna igényelniük 15 év után. Elég kellemetlen ez így az tuti.
2013. júl. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!