Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért az önkényes lakásfoglaló...

Miért az önkényes lakásfoglalókat sajnálják akiknek lebontották a házaikat?

Figyelt kérdés

Ma volt az RTL-en,hogy a telket amelyen az önkényes lakásfoglalók felhúzták a házaikat, megvette a telek szomszédja és 1 kivételével ledózeroltatta az összes házat ami ott állt.

Erre nyilatkozott a gyermekvédelmis ,hogy ez embertelen, meg aztán mondja ,a riporter a végén,hogy a telek tulajdonosa 1 hónapig engedte annak az egy háznak a maradását ,hogy oda vigyék a bútoraikat és azért is pénzt kér majd, és mindezt elég gúnyosan,hogy micsoda zsugori alak lehet a telek tulaja.

Holott szerintem kur*ára igaza van az új tulajnak és rohadt jó fej,hogy egyáltalán meghagyta azt az egy házat mert azt is elbontathatta volna és csináljanak amit akarnak.

És az volt a fő probléma,hogy 3 napjuk volt kiköltözni a lakóknak, mert egyébként lett volna rá esélyük,hogy a házaik maradhassanak volna.

S akkor az a normális,hogy az én telkemen másoknak áll a háza és nem tehetek ellene semmit, mert a telket a büdös életbe nem fogják kifizetni és én meg nem bonthatom a házukat?!Főleg,hogy a szomszéd pont ráfizetett pár milliót,hogy övé legyen a terület és akkor b*ssza meg mert másnak joga van ott lakni mikor egy szalmaszálat sem tett keresztet azért,hogy ott lakhasson?


2013. júl. 11. 21:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Én semmi kivetnivalót nem látok benne.
2013. júl. 12. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Mert azok cigányok. A retekklubnál mindig az ő pártjukat fogják, a magyarokat pedig gyűlölik.
2013. júl. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Csak megjátszák magukat. 40 éve engedte meg a régi tulajdonos SZÓBAN, hogy csak úgy oda építkezhetnek. Tehát csak megengedte, hogy ott lakjanak.


Én tudom, hogy a házam az én nevemen van. Ők egyértelműen tudták, hogy az nem a sajátjuk, hiszen nincs róla semmijük sem. Van itt olyan, aki nem tudja, hogy kinek a tulajdonában áll a háza????? Nem hiszem. Ha még nem is tudja, hogy kié a ház ebből levonja a következtetést, hogy nem az övé....


Ők szépen úgy gondolták, hogy az már a sajátjuk, hiszen régóta ott laktak. Szépen szólva el akarták "lopni", csak sírnak, mert nem sikerült.

2013. júl. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Kihagytad a történetből, hogy ezek az emberek 40 évvel ezelőtt, az akkori tulajdonos engedélyével építkeztek oda.


Felháborító, hogy ma Magyarországon ezt meg lehet csinálni családokkal, gyerekekkel. 3 napos határidőt adni nekik, hogy pusztuljanak a fenébe az összes holmijukkal, amikor már a szülők is oda születtek...


Ez egy mocsok ország!

2013. júl. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 rémuralom ***** válasza:

"ezek az emberek 40 évvel ezelőtt, az akkori tulajdonos engedélyével építkeztek oda."


Az AKKORI tulajdonos engedélyével. Azóta más tulaj van, és ha az új tulaj nem ad nekik engedélyt, akkor nem ad. Joga van megtagadni ezt az engedélyt a saját tulajdonában álló telken. Ott van, jogász (hobbijogász?) kollégák idézték a törvényt, 15 év után a lakók jelentkezhettek volna, hogy ők igénylik a tulajdonjogot a telekre, ahol 15 éve laknak. Meg sem próbálták. Akkor meg mit kell siránkozni?

2013. júl. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
54%
Az új tulajdonos csak örökölte a területet. A kisujjával sem kellett érte megizzadnia. Viszont van lelkiismerete lebuldózerezni 30 család, ki tudja hány gyerek otthonát, minden előzetes figyelmeztetés nélkül (csak 3 napos határidőt adott). Lehet utálni a cigányokat. Én sem vagyok a pártolójuk. De itt embertelenségből az új örökös az igazi nagy CIGÁNY.
2013. júl. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Az új tulajdonosnak igaza van. Könyörületből lakhattak ott. 40 év alatt számítani kellett volna arra, hogy egyszer ki lesznek pakolva mivel nem az ő területük. 40 év rengeteg idő. A butaság meghozza gyümölcsét.
2013. júl. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 rémuralom ***** válasza:

"Az új tulajdonos csak örökölte a területet. A kisujjával sem kellett érte megizzadnia."


Az teljesen mindegy, attól még az ő tulajdona. A három napos határidő talán valóban túl szűk. De önmagában a kipaterolás szerintem abszolút jogos (nem csak törvény szerint, erkölcsileg is).

2013. júl. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!