Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Jogászok, ügyvédek! Mit lehet...

Jogászok, ügyvédek! Mit lehet ebben az esetben tenni? (Szimulációs gyakorlat "jogi gondolkodásra")

Figyelt kérdés
"A szomszéd háza kigyulladt. A tűzoltók oltás közben kidöntötték a kerítést és letarolták a kenderültetvényt. Kiderült közben, hogy a szomszéd tiz éves gyereke petárdázott, ez okozta a tüzet, ráadásul ön szerint az utcáról is el lehetett volna oltani a tüzet. Milyen jogi lehetőségei vannak?"
2012. jan. 15. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Ugyan nem lettem jogász, de:


"ön szerint az utcáról is el lehetett volna oltani a tüzet."


Ez semmit nem számít. Szakvéleményt kéne róla szerezni, hogy honnan volt eloltható a tűz.



"a szomszéd tiz éves gyereke petárdázott, ez okozta a tüzet,"

Mi a cél? Ez kártérítési igénynél szempont, a kidöntött kerítés és kenderültetvény (vadkender? ;D ) szempontjából nem szempont.

2012. jan. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tegyünk rendet a káoszban. Gyakorlatilag ez a lényeg :D
2012. jan. 15. 16:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Én se vagyok jogász, de szerintem a kidöntött kerítésért és a kitaposott kenderért jár kártérítés a szomszédtól, mert az ő gyereke okozta a bajt.


Ez után a szomszéd esetleg megpróbálhatja perelni a tűzoltókat, és ha szakértők bebizonyítják, hogy a tűzoltók az adott helyzetben gondatlanul jártak el, akkor a kár egy részét vagy egészét a bíróság ráterhelheti a tűzoltóságra, vagyis annak fenntartójára (állam?).


De ezt nagyon nehéz lesz bebizonyítani, mert a tűzoltóknak az adott helyzetben nem a másodlagos károkat kell szem előtt tartania, hanem az életmentést és a tűz megfékezését.

2012. jan. 16. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
tűrni kell hogy ingatlanát igénybe vegyék, de csak annyiban szabad korlátozni a tulajdonos jogát, amennyiben a korlátozással okozott kár mértéke, csekélyebb az elhárítani kívánt kár mértékétől, és másként ez a káresemény nem hárítható el, és ha az útról is el lehetett volna hárítani a további károsodást, akkor a károkozás jogszerűtlen, gondatlan károkozás esetén kártalanítás, szándékos magatartás esetén kártérítés jár, ez az én véleményem
2012. aug. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
ez egyébként szükséghelyzet szerintem a szomszédtól kártalanítást, az indokolatlanul nagy kárt okozóktól kártérítést lehet követelni
2012. aug. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!