Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Érdemes munkaügyi pert indítani?

Érdemes munkaügyi pert indítani?

Figyelt kérdés
Létrejött munkaszerződésem tárgyhónap 15. napján. Szerződésemet, tárgyhónap 8. napján írtam alá, természetesen 8.-i keltezéssel, munkakezdés napja 15.-e. Szerződés mindkét fél aláírásával a kezemben. 15.-én kapok egy telefont, amiben azt mondta a kedves munkaadó, h nem kell menni mégsem dolgozni.. megkérdeztem, hogy miért?! -válasz : ,,mert a vezetőség így döntött" ... ( előtte , másfél hónapig e-maileztünk, meetingekre jártunk, betanultunk, stb.) Nekem jelenleg is van munkahelyem, ahol cirka egy hónapja variálom a beosztásom, h tudjak járkálni az ő meetingjeire.. tudta, h miután kinyit a hely, nekem marad az előző melóm, fix csütörtök-péntekre.. (valószínű ez nem tetszett neki..) 30 napos próbaidő van, kezemben a munkaszerződés, ugye próbaidő alatt kirúghat bármikor..értem Én.. de hol van róla a papír? vagy bármi? indok? ilyen nincs, hogy ő gondol egyet és telefonon, minden papír, indok nélkül közli velem, h pápá ..
2013. júl. 17. 15:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

de van, próbaidő alatt nem kell indokolnia egyik félnek sem

megértem ,hogy igazságtalannak érzed, de ezzel nem mész semmire a munkaügyi bíróságon

2013. júl. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ez a próbaidő, valóban bármikor bármilyen indokkal kirúghatnak.


Segítek.

Bármikor: akár első munkanapod reggelén is.

Bármilyen indokkal: a vezetőség úgy döntött.


Ismerős már?

2013. júl. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Értem Én, h bármikor kirúghat.. de írásban kell.. nem , így, h idelök telón egy fél mondatot..


A próbaidő meghatározásával a felek a munkaszerződés hatályának a megszűnését egy bizonytalan jövőbeni eseménytől, mégpedig a próba sikerétől, illetve sikertelenségétől teszik függővé. Az Mt. szabályozása értelmében próbaidőt, csak munkaszerződésben lehet kikötni, ebből következően a munkaszerződés megkötését követő próbaidő meghatározása érvénytelen.

A Munka Törvénykönyve 79. § (1) bekezdés a) pontja értelmében a munkaviszonyt próbaidő alatt bármelyik fél, azonnali hatályú felmondással megszüntetheti. A próbaidő alatt történő felmondást egyik fél sem köteles indokolni. A felmondás érvényességi feltétele az írásbeliség. A nyilatkozatból világosan ki kell derülnie a munkaviszony megszüntetésére irányuló akaratnak, és annak azonnali hatállyal való megszüntetésének. A próbaidő időtartama alatt történő munkaviszony megszüntetésére a felmondási tilalmak, a felmondási időre, a felmentési időre, valamint a végkielégítésre vonatkozó szabályok nem érvényesülnek.

2013. júl. 17. 15:28
 4/12 anonim ***** válasza:
44%
nyilván megkapod majd postán is írásos formában, de legalább szóltak előre telefonon és nem mentél oda felslegesen
2013. júl. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen, de akkor is csak akkor él, ha ez 30 napon belül történik, illetve, ha aláírtam, vagy egyáltalán átvettem :)
2013. júl. 17. 15:35
 6/12 anonim ***** válasza:
Jogos, lehet, hogy nem lett leírva. Na de mégis miért perelnéd őket? Felvetted a munkát 15-én? Dolgoztál akár 1 órát i? Nem? Akkor mégis mire kérnél kártérítést?
2013. júl. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Kimaradtam a másik munkából, emiatt másfél hónapig nem kerestem munkát, járkáltam hozzájuk össze-vissza, e-mailben utasítgattak. Önmagában elég az,, hogy Önhibámon kívűl kiestem a munkából.. és nem kerestem mást..
2013. júl. 17. 15:42
 8/12 anonim ***** válasza:

"Kimaradtam a másik munkából, emiatt másfél hónapig nem kerestem munkát, járkáltam hozzájuk össze-vissza, e-mailben utasítgattak. Önmagában elég az,, hogy Önhibámon kívűl kiestem a munkából.. és nem kerestem mást.."


Ez egy nagy nulla. Jó, hogy nem kérsz pénzt a cégektől valahányszor interviewra méz hozzá. Ezért nem fogsz kapni egy kanyit se.

Ha bementél volna dolgozni, a telefonhívás ellenére, akkor lehetne miről beszélni, hiszen dolgoztál nekik, mégse fizettek. De az, hogy emiatt nem kerestél állást, hát lol.

2013. júl. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A munkáltatónak 15-től be kellett volna jelenteni a munkaszerződés alapján, ha ezt megtette, akkor a munkáltató teljesen jogszerűen járt el. A munkáltatónak nem kell írásban foglalnia a próbaidő alatti munkáltatói felmondást, viszont a kilépő papírjaidat mindenféleképp meg kell kapnod, mert ha be lettél jelentve, akkor valahogy ki is kell jelenteni. Kérdezz rá, hogy mikor kapod meg a kilépő papírjaidat.
2013. júl. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
ès ha esetleg nem jelentett be? Akkor abban az esetben mi van? ùgy, hogy a szerzodès nàlam van?
2013. júl. 18. 13:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!