Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy bizonyos cég ellen kártérí...

Egy bizonyos cég ellen kártérítési pert szeretnék indítani a túlórák miatt amit persze nem fizettek ki és sajna nincs róla papírom, de van hangfelvételem ahol mondják többször is, hogy a túlórát máskor fizetik ki. Van rá lehetőség?

Figyelt kérdés

Fizetéskor még az Erzsébet utalványt se adták ki hanem helyette adtak egy kis plusz pénzt amit terméseztessen munkaruházat címszóval el is vettek.Megszégyenítve kiabáltak velem minden jöttment indokkal és megtiltották hogy legalább egy hétvégét a családommal tölthessek(A szerződésben napi 5 munkanap 8 órás műszakról szólt)

Kérdésem, hogy lenne esélyem megnyerni ezt a kártérítést vagy esetleg kell még szereznem még vagy 3 embert aki ott dolgozott de ugyan így járt sajnos?



2012. okt. 12. 14:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Ehhez megfelleö ügyvéd kell. Habár úgy tudom a munkaügyes perek ingyenesek, de az ügyvédet neked kell állni.


Èn elöször is a munkaügyi hivatalba mennék be (nem a munkaügyi bíroságra, az már más), és ott tanácsot kérnék mit is tegyek.

2012. okt. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem.

ÉS itt ügyvédet akkor nekem kell szerezni?

2012. okt. 12. 15:10
 3/3 anonim ***** válasza:
Ügyvédként írom: nézd meg a kimisz.gov.hu portált, és ha jövedelmi viszonyaid alkalmassá tesznek, akkor kérj jogi segítőt (az ügyvéd) illetve válassz a listáról, ha nem akkor tényleg keresned kell. Fontos a bizonyíték megléte. Aztán majd a vesztes fizeti a költségeid. Bár perelhetsz költségmenetsen is, szintén jövedelmi helyzet okán.
2012. dec. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!