Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 5 vagy 4 évente vannak helyi...

5 vagy 4 évente vannak helyi önkormányzat választások? Én 5-re emlékszem, de a wikipédia szerint 4.

Figyelt kérdés
2013. júl. 18. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is 4-re emlékezek. Egyébként az a logikus. 4 évente megválasztjuk a kormányt tavasszal, ők igyekeznek a polgármesteri székekbe is még abban az évben ősszel a saját képviselőiket beültetni, különben az ország-gyűlésben meghozott törvények, határozatok, stb. végrehajtása az önkormányzatok által, területén, sok esetben csorbát szenvedne. Ellenkető esetben, az 5 évenkénti választás jelentősen akadályozná mind a törvényhozatalt, mint a végrehajtást.
2013. júl. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
4 évente. Eddig mindig tavasszal voltak a parlamenti választások és utána ősszel az önkormányzati választások. 1990-ben volt az első szabad parlamenti választás, az oda beválasztott képviselők készítették el a választási törvényt és a többi szabályozást ami szükséges volt ahhoz, hogy önkormányzatok jöhessenek létre és azok vezetésére önkormányzati képviselőket választhassanak meg. Lehetne 5 évente is de nálunk a 4 éves ciklus mellett döntöttek.
2013. júl. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#1

A 2010-es volt az els olyan év amikor az önkormányzatokban ugyanazok győztek, mint akik a parlamentben. 1990 óta 5 cikluson át a parlamenti választást követő fél évben annyira megváltozott az emberek véleménye, hogy azönkormányzatok pont a parlamenttel ellentétesek lettek. Ez afféle ellenpólusként működött, volt előnye és hátránya is. A legutóbbi választáskor az embereknek annyira elegük volt az mszp-szdsz-ből, hogy fél év fideszes kormányzat után sem rájuk szavaztak az önkormányzatokban.2014-től pedig már nem lehet senki egyszerre önkormányzati tisztségviselő és parlamenti képviselő is, mind eddig tehette, még jobban el fog különülni egymástól a helyi és országos politika.

2013. júl. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Meg mertem volna esküdni, hogy 5. Tuti 4? :D Nem 5 volt eddig, csak hoztak valami új törvényt?
2013. júl. 18. 20:09
 5/6 anonim ***** válasza:
5 évente EP választások vannak, azzal kevered szerintem.
2013. júl. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2014-től 5 éves ciklusok lesznek az EP választások évében megtartott választásokkal. (Alaptörvény, Átmeneti rendelkezések)
2013. júl. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!