Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet-e Magyarországon bármely...

Vágó Laz'lo László kérdése:

Lehet-e Magyarországon bármely településen közterületen alkoholt fogyasztani?

Figyelt kérdés

Ma olvastam a facebook közösségi oldalon egy irományt, melyben a következők áltak: "Bár a 2012. évi II. törvény kimondja, hogy a „szeszesital-árusítás, -kiszolgálás és -fogyasztás tilalmat megszegi”, aki „szeszes ital árusítására vagy a közterületen történő fogyasztására vonatkozó – törvényben, kormányrendeletben meghatározott – tilalmat megszegi”, ám az ide vonatkozó törvény vagy kormányrendelet sehol sem szerepel. Vagyis a hivatkozás mögött nincs tartalom, így a közterületen való alkoholfogyasztást semmi sem tiltja."


Viszont én utána néztem ennek és a jogtar.hu oldalon ezt olvastam róla: "154. Szeszesital-árusítás, -kiszolgálás és -fogyasztás tilalmának megszegése


200. § (1) Aki


a) a szeszes ital árusítására vagy a közterületen történő fogyasztására vonatkozó - törvényben, kormányrendeletben meghatározott - tilalmat megszegi,


b) vendéglátó üzletben tizennyolcadik életévét be nem töltött személy részére szeszes italt szolgál ki,


c) a szeszes ital eladása során közterületen vagy nyilvános helyen szemmel láthatóan részeg állapotban lévő személynek szeszes italt szolgál ki,


d) közterületen vagy nyilvános helyen fiatalkorút szándékosan lerészegít,


szabálysértést követ el.


(2) Az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértés miatt a közterület-felügyelő is szabhat ki helyszíni bírságot."


Most akkor ezt ne értem... :D Lehet inni, vagy nem? :D



2013. máj. 29. 13:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Általában nem lehet közterületen alkoholt árusítani és fogyasztani se kivéve ha engedélyezett rendezvény van.És ott olyan étel ital árusítás is van ami vendéglátóegységre vonatkozik.
2013. máj. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
a kérdésedben a hivatkozások egyike sem tiltja a közterületi alkoholfogyasztást ... viszont tilthatja önkormányzati rendelet
2013. máj. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Viszont azt is olvastam, hogy mivel ez sértette az alkotmány, így ezt a "kis kaput" az önkormányzatok részére "bezárták"! Tehát, már külön a települések önkormányzata nem tilthatja, vagy engedélyezheti, hanem az országos törvények a rangadóak! Legalább is ezt olvastam!
2013. máj. 29. 14:04
 4/9 anonim ***** válasza:
az ombudsmanusz egyre több helyi jogszabályról süti ki, hogy vagy ellenkezik az alaptörvénnyel, vagy túlszabályoz egy országos jogszabályt, tehát lehet, hogy nincs sehol helyi
2013. máj. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%

Nagykorúként, ha nem követsz el semmit egyebet - garázdaság, köztisztasági szabs / mert eldobod az üveget - akkor gyakorlatilag ihatsz.


Eddig sem szóltak érte ha valaki megivott a padon egy sört. A sok hülye részeg, üvegeket dobáló és garázda + utcán részegen fetrengő miatt hozták ezt létre akkoriban.

2013. máj. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Önkormányzati rendelet dönti el. Ha az adott önkormányzat tiltja, akkor szabálysértési eljárás indul. Ezt a szabálysértést bizonyítania kell a rendőrségnek térfigyelő kamerával, vagy kézi kamerás felvételével.

Tudom, mert a munkahelyemen nem egy ilyet láttam.

Szóval, nem árt tisztában lenni azzal, hogy az általad lakott településen mi az irányadó erre nézve.

2013. máj. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azt olvastam, hogy már nem lehet az önkormányzatoknak erre külön rendeletet hozni, hanem az országos törvény szerint kell mindenhol eljárni! Tehát én ebből azt veszem ki, ivel országosan nem tiltják, így minden településen lehet iszogatni! :)
2013. máj. 30. 15:25
 8/9 anonim válasza:

Bár a 2012. évi II. törvény kimondja, hogy a „szeszesital-árusítás, -kiszolgálás és -fogyasztás tilalmat megszegi”, aki „szeszes ital árusítására vagy a közterületen történő fogyasztására vonatkozó – törvényben, kormányrendeletben meghatározott – tilalmat megszegi”, ám az ide vonatkozó törvény vagy kormányrendelet sehol sem szerepel. Vagyis a hivatkozás mögött nincs tartalom, így a közterületen való alkoholfogyasztást semmi sem tiltja.

Forrás: [link]

2013. dec. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nem lehet hanem szabad
2014. júl. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!