Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egyetemen lehet viselni a...

Egyetemen lehet viselni a gáz-riasztó pisztolyom?

Figyelt kérdés

Elvileg semmi nem tilthatja meg. Egyedül pénzintézetekbe és a bíróságra nem lehet bevinni, ott ki is van téve rendesen a klasszikus pisztoly áthúzva tábla.


Más helyekre pedig szabad. Hozzátenném, hogy már 1 éve hordom magamnál folyamatosan, rejtve és még soha nem vette senki észre, hogy nálam van. Csak azok páran tudtak róla, akiknek kifejezetten mondtam (1-2 barát, családtagok).


Gimibe is úgy jártam már tavaly tavasszal, hogy nálam volt, tojtak is rá.


Csak volt a pécsi lövöldözés is az egyetemen, azért kérdezem, hátha valaki értelmetlenül fosna attól, hogy nálam van. Vagy valahogy keressem meg az egyetemem házi rendjét? De a viselését megtilthatja egy egyetem egyáltalán? Ha törvényben van szabályozva, hogy csak bankba és bíróságra tilos, akkor egy házirend nem írhatja azt felül.


2013. júl. 19. 11:49
1 2 3
 1/27 acelsziv ***** válasza:
62%
de mi a francnak gázpisztoly? Annyira veszélyes hely az egyetem? vagy a docenseket akarod fenyegetni vele?
2013. júl. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy valahogy keressem meg az egyetemem házi rendjét?"


Ez lenne a célszerű...

2013. júl. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
96%
Igen megtilthatja. Egyébként pedig csak akkor viselhetsz az utcán gáz-riasztó fegyvert, ha arra külön engedélyed van. Hangsúlyozom az utcán! Az egyetemen szerintem kizárt, hogy megengednék. És ha jómagam meglátnám és is szólnék neked, hogy vidd azt a szart a pícsába. Ennyire fosol valamitől? Az egyetemen senki sem fog megtámadni.
2013. júl. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Keresd fel mindenképp a házirendet, ha ott nem egy értelmű kérdezzél rá az egyetem vezetőségén mert azért nem árt ha tudnak róla nehogy félreértelmezhető legyen ha esetleg észrevennék, mert vannak elég parás emberek, és nehogy az legyen hogy a TEK lerohamoz.
2013. júl. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

1: Hogy legyen. Az is csak egy eszköz. Mikor elindulok otthonról, itt a lista, amiket magammal viszek, szinte bárhová megyek:

kulcsok, mobil, pénz, gázpisztoly, zsebkendő, igazolványok

Látod, ez is csak egy a sok használati tárgy közül. Ha soha nem lesz rá szükség, hát soha. Ha csak egyszer az életben, akkor már megérte magamnál tartani. Nem csak az egyetemre kellhet. Odaúton, visszaúton és az egyetemi nap sem csak annyi, hogy reggel beülök órára és este egyből hazamegyek, hanem napközben még sok helyen megfordulhatok.


2: Köszi! Megkérem őket egy emailben, hátha el tudják küldeni pdf-ben, vagy fent van az interneten.


3: Honnan tudod, hogy megtilthatja? Értesz hozzá, vagy csak feltételezed? Természetesen van rá viselési engedélyem. Nem az egyetemi támadástól félek. De reggel nem az egyetemre teleportálok. Neked is ugyanazt tudom mondani, mint a másodiknak, hogy a napomnak csak egy részét töltöm az egyetemen attól kezdve, hogy reggel elindulok és este haza érkezek az albérletbe.


4. Köszi!

2013. júl. 19. 12:06
 6/27 tetro ***** válasza:
40%

kérdező, úgy ezt nem mondod komoly?

1. egy lista amit magammal viszek, ha elmegyek itthonról: kulcsok, szent könyv, pénztárca igazolványok nélkül, tömegpusztító biológiai bomba. látjátok a bomba is csak egy eszköz, amit magammal viszek? :DDDDD

2013. júl. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
9%
Ha egyszer rászoktál a viselésére akkor nehéz otthon hagyni,tudom..velem mindenhova "jön",bankba is bementem vele számtalanszor,ha nincs kinél/hova letenni egy bejáratnál akkor marad nálam..5 év alatt nem volt gondom pedig biztos volt aki akaratom ellenére is kiszurta rajtam,főleg nyáron,amikor a rejtett viselés nehezebben megoldható..Inkább legyen nálad ahol csak teheted,ez az én véleményem.
2013. júl. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

6: Nem kell az USA-ba menni, hogy a fegyvereket elfogadó, nem fegyverfóbiás társadalommal találkozzunk. Csehországban, Ausztriában és Szlovákiában bárkinek lehet éles, ölésre alkalmas fegyvere és hordhatja is magával bárhol, ha elmúlt 18, levizsgázott fegyverismeretből, nem volt erőszakos bűncselekményért büntetett és nem pszichiátriai eset. Szlovákiában is csak 2001-ben engedélyezték a fegyverviselést és erősen kialakulóban van a fegyvertartás kultúrája.


És ezekben az országokban sem ölik egymást halomra az emberek. A gáz-riasztó pisztolyok ezekben az országokban többnyire otthoni játékoknak számítanak.


7: Én is nagyjából így látom.

2013. júl. 19. 12:39
 9/27 anonim ***** válasza:
ezért nem akarok a lyúzába (usa) menni vadállat ország meg nem is tetszik de mind1, egyetemre gázpisztolyt vinni hát nem tudom nonszensz csípőből kétlem hogy ott engednék, csak úgy vagy nem néznének ki akármi, de mind1 felőlem megpróbálhatod én most megyek egyetemre ősztől de ez nem usa hogy iskolákban lövöldözések legyenek, amúgy félelmetes hogy ez a fegyvertartás legális főleg hogy már Mo-n is lehet durrogtatni esténként hihetetlen
2013. júl. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 tetro ***** válasza:
100%

kérdező, én ezt nem vitattam. csak az érvelésed egyáltalán nem áll meg, a fegyver is csak egy tárgy dumával...

egy gázriasztó pisztoly amúgy se jelent különösebb veszélyt. ennek ellenére iskolába biztosan nem vinném be. egy laikus nem mondja meg, hogy mi van nálad, és könnyen pánik törhet ki. aminek a végén egy túl buzgó tekestől simán kaphatsz egy igazi golyót is.

2013. júl. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!