Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A behajtó szervezetek miért...

A behajtó szervezetek miért van ekkora hatalmuk?

Figyelt kérdés

Hihetetlen nagy élősködő kőr épült ki erre az országban, általában irreálisan drágán dolgoznak, több tucat trükköt alkalmaznak hogy végül a célpontot minél jobban megfejhessék.

Miért nem adják a behajtás jogát az apeh-nek? Miért jó az hogy jogászok százai azért kapják a fizetést, hogy más embereket a törvény keretein belül minél jobban megfojtsanak?


Jó, értem hogy pl tilosban parkolás az bűn, meg hogy pótjegy nélkül vonatozni bűn, de ezekből az apróságokból is simán összeállítanak több száz ezer forintos csekkeket a behajtó cégek, miközben valós munka nincs a dolog mögött. Ha pedig az ember nem tud fizetni, hiába van rajta a nyomás hogy még többet kell majd ha most nem fizet... Mire jó ez? Miért ilyen egy 21. századi társadalom?


2013. júl. 22. 18:44
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

"Átadják az apeh-nak a büntetést."


Ez nem ugy van hogy atadjak annak, akinek tetszik. Nekik tökmindegy hogy kinek adjak at, a lenyeg hogy a követelest vevo fizessen. Tisztaban vagy azzal, hogy a követlest elado cegek sokkal olcsobban szabadulnak meg a követeleseiktol, mint amennyi a büntetes összege, mert a követeles annyit "er," magyarul a kockazata a nemfizetesnek nagy? Az APEH se venne at teljes aron. Egyebkent pedig az APEH nem birosagi behajto, hanem egy közigazgatasi szerv.


"Az apeh természetesen ezt nem csinálná ingyen, évente a tartozás mértékét növelné a forint inflációjával és az ő minimális hasznukkal."


Viccelsz, es a kesedelmi kamat? Masreszt nincs szüksege nyeresegre, mert ahogy irtam, olcsobban veszi a követelest, mint amennyi a büntetes összege.


"Azt ne mond nekem hogy reális néhány levél kiküldése után 50-100 ezer forinttal többet követelni mint az eredeti büntetés mert kiröhöglek."


Nem is, ami nem jogos, azt nem kell kifizetni, ilyen egyszeru. Evekkel ezelott küldözgetett egy ilyen jokepu ügyved leveleket, hogy fizessem ki a büntetest, mert tilosban parkoltam egyy olyan helyen, ahol meg nem is jartam. Kaptam 3-4 levelet, aztan abbahagyta. Nem kell azonnal a nadragba csinalni. Volt egy masik alkalom, amikor az OTP fenyegetett, hogy egy nemletezo szamlakövetelesüket el fognak adni egy behajtocegnek (ez igy allt a levelben, hogy jol befoss, mert a faktorceg, ami mondjuk egy jogilag korektebb megnevezese ugyanazt a tevekenyseget folytatonek kevesbe kelt felelmet), aztan bementem kicsi üvöltöztem az OTP fiokban, mert ugye ha valaki korrekt modon lep fel - mint en altalaban szoktam - akkor mindjart tamadnak, irtunk egy panaszt, aztan par honappal utanna kaptam egy levelet hogy nem is tartozok semmivel.


En rajtam meg soha nem tudtak bevasalni semmit, amihez nekik nem volt joguk. Irrealis ügyvedi költsegeket, stb. nem tudnak rajtad behajtani. Ahhoz hogy tenyleg törtenhessen is valami birosagi itelet kell, vagy valamit nagyon el kellett cseszni (fizetesi meghagyasra nem valaszolni, stb.). Amig ilyen nincs, ez olyan, mintha a Mari neni fenyegetne a sarokrol, o is mondhat barmit, hogy mivel tartozok neki, birosag elott pedig neki kellene bizonyitania azt, amibe nem fog belekezdeni, foleg ha tudja, hogy nincs egy vasam se.


Összefoglalva annyit lehet mondani, hogy a behajto cegeknek nincs nagyobb hatalmuk, mint neked vagy nekem, csak a kemenykedo fellepesükkel probalnak meg haszonhoz jutni. Aki ezt atlatja, annak nincs mitol felnie, kiveve persze ha a követeles teljes összege megalapozott, ami a legritkabb esetben az. Ha pedig ez igy van, akkor fizesd ki azt, ami jogos, a többit meg ne es kesz. Ha nem jogos a követelesük (vagy annak egy resze), nem fognak tovabb probalkozni. Ha magadtol nem tudod eldönteni, akkor meg erdemes ügyvedhez menni.


Meg valami: a tarsadalom attol lesz 21. sz.-i, hogy a birosagok annak adnak igazat, nos jobb esetben, akinek igaza van es tudja ezt bizonyitani, rosszabb esetben aki tudja a hazugsagat bizonyitani. Masreszt a behajtoceg emberei nem jöhetnek be a lakasodba vegrehajtani, csak az allam emberei. Ez az allami eroszakmonopolium es az ököljog közti különbseg.

2013. júl. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
16%

Az a jó benne, hogy mindenkire érvényes. Régebben a társadalom centrumában élőkre nem vonatkoztak az ilyen dolgok, most ők is kapják az áldást. Azok a "rendes emberek" akiket most fojtogat a behajtó, nos ők építtették a rendszert, ők voltak az alapkövei.


Ne aggódj, a behajtókat és a jogászokat és egyéb heréket is eléri a sors, mert együtt zuhantok a szakadékba, a nyílt államcsőd felé. Annyi a különbség, hogy te mát ott leszel a szakadék alján összetörve, amikor ők potyognak utánad.


ÚGYKELLETT.

2013. júl. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok azzal hogy az ilyen cégek töredékért megveszik pl a máv-tól a büntetéseket, majd ezt gyarapítják. Ki mondta hogy nem így van? És nem értem hogy pl a nav miért ne vehetné át 100% áron, amit nem fizetne ki csak akkor amikor elkezd törleszteni az adós. Adótartozásnál ez működik. Kis retek szervezeteknél miért ne működhetne? Miért jobb rábízni ezeket a büntetéseket egy pióca hálózatra, akik jogi trükközésből szedik össze a több százezres fizetést?


Az nav miért ne lehetne behajtó szervezet? Mint mondta az infrastruktúra megvan rá, simán meg lehetne oldani, 10000x emberibb megoldás lenne, nem épülne rá erre egy legális "maffia" élősködő kőr. Most teljesen mind1 hogy közigazgatási szerv-e, úgy is a bírósági döntés után teljesíthetnék a követeléseket.


"Nem is, ami nem jogos, azt nem kell ..."

Nem érted, mi van akkor ha jogos az alap büntetés, mondjuk 60 ezer forint, ezt ők megveszik 15 ezer forintért, és egy két levél után már 180-200 ezernél jár az összeg. Mire fel nőtt meg így a büntetés?



12-te nagyon el vagy tévedve, látom valami frissen regisztrált troll vagy.

2013. júl. 23. 12:49
 14/21 anonim ***** válasza:
Nincsen nagy hatalmuk, jogszabályi keretek között kell nekik is működni, ha megszegik, akkor a PSZÁF megbünteti őket, vagy akár az adós perelhet is a behajtó/faktoráló céget, és ha jogos az adós keresete, akkor meg is nyeri azt a pert.
2013. júl. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Persze, a kérdés jogos. A bírósági végrehajtó ír egy levelet, aztán rögtön követel "munkadíj" címén 60 ezer forintot. Megjegyzem a perelőknek is csak azért van kedvük perelhetni, mert 1: nincs jobb dolguk, a legtöbb szerv ugyanolyan ingyenélő herékkel van feltöltve, mint az ügyvédi és végrehajtó irodák, 2. mert az egész költségét is úgyis pofátlanul a megalázott vádlotton akarják elverni. Egyébként normálisan tárgyalni velük nem is lehet. És ez nem csak pl. tilos parkolás estén van, hanem még nagyon sok hasonló ügyből él jól a fehérgalléros ingyenélő maffia. Persze rettegnek, mert az irodáikat ezer pitbull (embernek nehezen nedvezhető, fura kinézetű hurkahumanoid, akinek az intelligenciahányadosa egyenlő a szemmel látható mértékkel) védi. Miért? Mert maffiaállamban élünk, ahol a TB ellenére is 1700 forintba kerül 30 év alatt a tüdőröntgen és a Földhivatal is 6600 forintot követel semmi címén a terhelés megszüntetésére. Amúgy az ilyeneket 2010 előtt nem tehették meg. Ennyit a NER-ről és a nemzet kormányáról.
2013. júl. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
14: Ez így van, csak annyi a gond hogy a jogszabály elég széles tered enged nekik, túl széleset. Nem normális dolog amit művelnek, hiába legális és jogilag teljesen "korrekt".
2013. júl. 23. 13:23
 17/21 A kérdező kommentje:

Még valami ami eszembe jutott: miért nem bünteti őket szarrá senki, amiért gyakran nem létező tartozásokat próbálnak behajtani? Valaki írta korábban hogy vele megtörtént, de ő időt nem sajnálva panaszt tett stb. Ezt miért tehetik meg legálisan? Rengetek ilyen témájú cikk van a neten, vannak fórumok ahol gyűjtik ezeket a kamus behajtó cégeket.

Miért engedi ezt a retkes államunk?

2013. júl. 23. 13:28
 18/21 anonim ***** válasza:
A bírósági végrehajtók pont nem tudnak trükközni a díjakkal - persze ezért nehogy el kezdjétek őket sajnálni, mert bár eléggé szabályozva van államilag a díjszabásuk, így is milliókat kaszálnak havonta. A bírósági végrehajtó munkadíját pl. 14/1994. (IX. 8.) IM rendelet 8-11/A. § szabja meg. A többi díjat is ebben a jogszabályban találhatjátok meg. Ha a végrehajtó jogtalanul számol fel valamilyen díjat, akkor végrehajtási kifogást lehet tenni az illetékes bíróságnak címezve a Vht. 217.§ alapján.
2013. júl. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Sem a behajtó szervezeteknek, sem pedig a végrehajtóknak nincsen semmiféle hatalmuk. Kötelesek jogszabályok szerint eljárni, ha pedig saját ügykörükön belül mulasztottak, akkor az ellen panasszal vagy végrehajtási kifogással lehet élni. No de ugye néma gyermeknek anyja sem érti a szavát. A NAV feladat, illetve hatáskörét is jogszabály határozza meg, nem hiszem, hogy egy közigazgatási szervnek az ilyen fajta ügyekkel kellene foglalkoznia. Az eddigi válaszokat olvasva úgy látom, hogy szinte egyedüli hozzáértőként Rosta Roland válaszolt... Azonban 1 dologgal ki szeretném egészíteni és a 15. válaszra reagálni. A Földhivatal NEM semmi címén követel 6.600.- Ft. igazgatási szolgálatási díjat, ha pl. az adós tulajdonát képező ingatlanról töröl jelzálogjogot, vagy végrehajtási jogot (a válaszoló szavaival élve: "terhelés megszüntetése"), hanem az 1996. évi LXXXV. törvény 32/A § (1) bekezdésében foglaltak szerint jár el. Tehát NEM az adott ügyintéző agyszüleménye és NEM követel az illetékes földhivatal semmit, hanem igazgatási szolgáltatási díj megfizetésére hívja fel az ingatlan tulajdonosát vagy a jogot szerzőt.
2013. júl. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Kedves előző válaszoló, köszönöm az elismerést! :D A kiegészítés is teljesen korrekt, én még annyival szeretném a saját hozzászólásomat kiegészíteni, hogy bizony a végrehajtási kifogásnak is van illetéke,tehát nem ingyenes, aminek mértékét az 1990. évi XCIII. tv. határoz meg. Közigazgatási eljárás során előterjesztett végrehajtási kifogás illetéke 5.000,- Ft, a végrehajtási kifogás tárgyában hozott végzés elleni fellebbezés illetéke 10 000 forint. Egyébként a végrehajtási kifogás illetéke 15.000,- Ft, ha a kifogást alaposnak találja az eljáró bíróság, akkor a befizetett illetéket hivatalból visszatéríti.
2013. júl. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!